A „lövetés” a fasizálódás végső állapotaként kerül bemutatásra, mintha bárki más, például a kommunisták nem lövettek volna. Vagy akár a demokraták. Aki retteg a válság erőszakos megoldásától, a „lövetéstől”, azok kérem vegyék figyelembe, hogy a menekültválságot nagyrészt az általuk ájultan tisztelt mintademokrácia, Amerika okozta, és pontosan azzal, hogy „lövetett”. Sajnálatos módon azok az emberi nézeteltérések, amelyekben mindkét félnek igaza van, többnyire erőszakba torkollanak. Ezt tanítja a történelem. Az erőszak pacifista elutasítása nem az örök békét, hanem a szolgaságot hozza el.
„Keresztényi szeretet”
Erről már sokat irkáltam. A kereszténység nem olyasmi – a többi valláshoz hasonlóan –, amelyből szabadon lehet válogatni, mint a kendermagban. A kereszténység a szeretet fogalmát Isten létéből és az ő fiának, Krisztusnak a szavaiból vezeti le. Ha ezekben nem hiszünk, akkor a „keresztényi szeretet” a szánkon nem más, nem több üres locsogásnál. Kérem, hogy csak azok használják, akik elutasítják például az abortuszt, mint a keresztényi szeretet megcsúfolását. Egyébként ha már vallásháborúról vizionálunk, akkor látnunk kell, hogy vallásháború nem a keresztények és nem keresztények között, hanem pontosan a síita és szunnita mohamedánok között folyik. Kardos még Káint is idekeveri, de ennek kapcsán nem értem, mit vár tőlünk? Hiszen a keresztény felfogás szerint mindannyian Káin gyermekei vagyunk. Kivéve természetesen a borozófusokat, mert azok csak úgy teremnek a szőlőtőkéken.