Osztrák fegyverletétel: a kormány fizet a szíriai menekülteknek, ha hajlandók hazatérni
2015 óta 87 ezer szír állampolgár kapott menekültstátust az osztrák hatóságoktól.
Most vegyük lajstromba a Dán Néppárt programját és céljait: a párt nem fogadja el az ország etnikai összetételének megváltozását, és elutasítja a multikulturalizmust, drasztikusan csökkentené a bevándorlók számát.
„Most vegyük lajstromba a Dán Néppárt programját és céljait: a párt nem fogadja el az ország etnikai összetételének megváltozását, és elutasítja a multikulturalizmust (a néppárt korábbi vezetője, Pia Kjaersgaard nemzeti tragédiának nevezte a többetnikumú Dániát), drasztikusan csökkentené a bevándorlók számát, a bevándorlók kulturális és társadalmi beilleszkedésére törekszik, szigorúbban lépne fel a »segélyturizmus« ellen, állami támogatást nyújtana a muzulmánoknak, hogy hagyják el hitüket, eltörölné a büntető törvénykönyvből az istenkáromlást és a gyűlöletbeszédet tiltó passzusokat, semmiképp nem akarja feladni Dánia szuverenitását az Európai Uniónak, és ami a legfontosabb, megvédené a dán nemzet szabadságát és kulturális örökségét, beleértve a család intézményét, a monarchiát és a dániai evangélikus egyházat.
Egy olyan pártról van itt szó, amelyet Európa befogadott, nem közösített ki. Amely hamarosan a dán kormánykoalíció tagja lesz, netán a miniszterelnököt is ők adják majd. Sem Brüsszelből, sem Berlinből, sem a Der Standard szerkesztőségéből, sem az Amnesty Internationaltől, sem Soros György alapítványaitól, sem az amerikai külügyminisztériumból nem érkezett panasz. Nem aggódnak. Amiatt sem, hogy a néppárt ma már leginkább a politikai elitből kiábrándult fiatalok körében népszerű. A máskor fasizmust kiáltók akkor sem emelték fel a szavukat, amikor Európa legszigorúbb bevándorláspolitikáját vezették be 2002-ben a Dán Néppárt segédletével. A humanitárius alapon benyújtott menedékkérelmeket elutasították, a bevándorlók szociális juttatásait pedig drasztikusan csökkentették.
Álljon itt még egy érdekes párhuzam: amikor korábban még szenátusi meghallgatásán Colleen Bell, az Egyesült Államok budapesti nagykövetjelöltje a magyarországi fékek és ellensúlyok hiányáról beszélt, John McCain szenátor pedig undorral említette hazánkat, ugyanazon a meghallgatáson George Tsunis, Amerika leendő norvégiai nagykövete gyűlöletkeltőnek nevezte a norvég kormánykoalícióban részt vevő, bevándorlásellenes Haladó Pártot. Napokkal később az oslói amerikai nagykövetség közleményben bocsánatot kért a norvég kormánytól Tsunis meggondolatlan szavaiért.
Bolondok világában élünk. Eszement őrültek világában.”