„A kormány hónapok óta legkevesebb egy lépéssel le van maradva a helyzetfelismerés, illetve a megfelelő kommunikációs taktika megválasztását illetően. Azt tudják, és értik, hogy fontos szerepet játszik a politikában a látszat: már a gyanú árnyéka is politikai halált okozhat. Viszont azt elfelejtették észrevenni, hogy az 5 évig sikeresen működő pofonegyszerű panel a kormánypárti fény harcosairól meg a sötétség vicsorgó szocialista szolgáiról, már csak a Fidesz-KDNP legkeményebb kemény magjának nem túl szofisztikált igényeit elégíti ki.
Nem hagyható figyelmen kívül az a nem elhanyagolható tény, hogy komoly nehézségekbe ütközik minden olyan kommunikációs manőver, ami az öt éve a kanyarban sem lévő szocialisták irányába tolna az aktuálisan felmerülő ügyekben bárminemű felelősséget. Kiemelten fontos viszont az, hogy az elmúlt egy évben csorba esett a kormány hitelességén, egyenességén, tudatosságán. Sorra bedobott politikailag és gazdaságilag irracionális ötletek, korrupciós vád miatti kitiltások, Rogán és Szíjjártó ingatlanügyei, eldurvuló belső viták, széthulló gazdasági holdudvar, és egyéb, pozitívnak a legnagyobb jóindulattal sem nevezhető események tarkítják a harmadik Orbán kormány szűk egy évének történetét. (...)
Tipikusan ez az a közhangulat, amikor a fény harcosából a sötétség vicsorgó szolgájává válik egy politikai erő. Függetlenül attól, milyen képet is akar szándékszerűen kialakítani magáról. Abban az esetben pedig, amikor viszonylag egyszerűen elgörgethető a kormány legfelsőbb köréig egy százmilliárdos tételű kötvénycsalás, az utóbbi látszat jó eséllyel tartósan fennmarad.
Márpedig a Questor ügy esetében, miután Orbán Viktor tökéletesen érthetetlen, és irracionális módon az elmúlt évek legélesebb fegyverét adta az ellenzék kezébe azzal, hogy érintetté tette magát az ügyben, nincs az a kommunikációs géniusz, aki lemossa a kormányról, hogy a napok óta a médiát lázban tartó értékpapír csalás valójában »fideszes brókerbotrány«.
Mindez a gyurcsányizálódás útjára lépésének tipikus esete.”