„Ha pedig nemcsak a sajtóközleményt, hanem az egész jelentést, illetve a TASZ egyéb dokumentumait elolvassuk, kiderül: a jogvédőknek nem önmagában az a bajuk L. Ron Hubbard követőivel, hogy álcázott marketing- és térítőtevékenységet folytatnak az iskolákban. Hanem az, hogy ezzel kiszorítják azokat a programokat, melyek nem a szigort és a teljes tiltást, hanem a liberális drogpolitikát képviselik.
Amint a mostani jelentés szerzője, Sárosi Péter – aki drogpolitikai munkásságát a marihuána engedélyezéséért küzdő Kendermag Egyesület tagjaként kezdte – más írásaiból, illetve a TASZ kiadványaiból egyértelművé válik, a szervezet nem a teljes, pláne büntetőjogi következményekkel járó tiltás, hanem az ártalomcsökkentés mellett van. (...)
Sokakban persze él a gyanú, hogy az ártalomcsökkentés jelszava alatt a jogvédők a drogok legalizálását vagy a droghasználat népszerűsítését akarják elérni. Ezzel kapcsolatban a dokumentum is kénytelen elismerni: »Valójában az ártalomcsökkentés mellett érvelő szakembereknek sincs egységes álláspontja a legalizációról. Vannak, akik a teljes legalizációt kívánják, mások csak bizonyos korlátozott liberalizáció hívei. Ismét mások ellenzik az egyes drogok legalizálását, attól tartva, hogy ez együtt járna a fogyasztás növekedésével.«
A sokféle nézőpont között azonban szerintük van közös nevező: a fenti vélemények képviselői abban egyetértenek, »hogy a totális tiltás sokkal több gondnak a forrása, mint maguk a kábítószerek.«
Utóbbiban azért a magam részéről nem vagyok egészen biztos; igaz, még soha nem voltam kábítószerügyi szakértő, és drog hatása alatt is csak egyszer álltam: amikor nem altatással, hanem bódító folyadékkal kábítottak el a sérvműtétem előtt.”