NATO és vétó

2014. szeptember 06. 13:35

A NATO katonai szövetség, nem szeretetszolgálat. De rajta kívül piszkosul rosszabb az élet.

2014. szeptember 06. 13:35
Lovász Attila
Új Szó

„A NATO-nak szerződései vannak az ukránokkal és az oroszokkal egyaránt. Az egyik ilyen pl. arról szólt anno, hogy Ukrajna az önállósulást követően Moszkvának adta atomfegyvereit, de ezért a NATO védelmet ígért neki. Ez ugyan önmagában még nem lépteti életbe a Washingtoni Szerződés 5. cikkelyét, de majdnem... A szankciókat vétózhatja Szlovákia, talán két–három szövetségest is talál hozzá (Sobotka cseh kormányfő pl. a cseh gépipari exportot félti és mandátumot kapott a szankciók egy részének elutasítására). Aztán majd jő a nagy helyzet, amikor a balti államok és Lengyelország területén megjelennek az amerikai katonai támaszpontok, sok esetben lesz szükség a szlovák légtér használatára vagy konvojok átengedésére.

Akkor már nem lehet simulékonynak, eufemisztikusnak, jobbra-balra kacsingatónak lenni, igent vagy nemet kell mondani. Ha nemet mondunk, akkor nem az USA-val tolunk ki, hanem a hozzánk hasonló kis államokkal, a szövetségeseinkkel, az oroszok szomszédaival, akik tudják a magukét. Mi is tudjuk, csak feledékenyebbek vagyunk. Nos, a NEM azt is jelentheti idővel, hogy ha majd nem a gépipari vagy az almakivitel lesz veszélyben, hanem a régiónkban található országok léte, akkor senki sem véd meg minket.

A NATO katonai szövetség, nem szeretetszolgálat. Lehet utálni, csak azt nem szabad elfelejteni, hogy még mindig a legmagasabb életszínvonalú és békében élő országok katonai szövetsége a világon. Rajta kívül piszkosul rosszabb az élet.”

Amerika választ! Kövesse élőben november 5-én a Mandiner Facebook-oldalán vagy YouTube-csatornáján!
az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 46 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
sobrk
2014. szeptember 07. 09:42
""Hiszen az általános életszínvonal 1980 óta hanyatlik. Olyan szinten pedig soha sem lesz, ebben a nyomorult rezsimben, mint amikor még a Varsói Szerződés tagja voltunk... Ez nyilvánvaló."" Ha ez nem is minden mandineresnek a véleménye, (legalább is remélem), mégis sokan vannak itt, akik így gondolkoznak. Így már érthetö, hogy miért ez a sok Putyin-barát.
thymian
2014. szeptember 06. 17:36
Ugyan már. Mikor adott nekünk a nyugat bármi jót? SOHA! A nyugati sógorok belerángattak egy világháborúba, majd rajtunk verték el legjobban a port. A 2.vh-ban odaálltunk az erősnek hitt Németo. mellé, hogy visszaszerezzük, amit elloptak, s a nyugatiak megint cserben hagytak, odadobtak a szovjeteknek. Hol volt a híres nyugat '56-ban? A rendszerváltásnak nevezett csúfság alkalmával is csak azt lesték, mennyi hasznot tudnak belőlünk húzni. Csakis a semlegesség és a saját érdekeink képviselete lehet eredményre vezető, nehogy megint mi legyünk a legfőbb vesztesei a nagyhatalmak marakodásának.
Akitlosz
2014. szeptember 06. 17:17
A NATO pedig nem egy békés védelmi szervezet, nevetséges azt gondolni, hogy Amerika attól fél, hogy Kuba vagy akárki megtámadja, s ezért szüksége van a magyar, a szlovák és az észt hadsereg segítségére is a védekezéshez. A NATO Amerika világuralmi céljainak az egyik eszköze. Teljesen demokratikus szervezet, egy tagállam egy szavazat, de azért csak mindig az történik a NATO-ban, amit Amerika akar. Mesterhúzással egyszerre gyengítik Oroszországot és az EU-t, a NATO tagállamokkal odaadatják a szovjet technikájukat Ukrajnának, a hadi kiadásaik növelésére kényszerítik, hogy több amerikai fegyvert tudjanak eladni nekik. Ügyes.
Akitlosz
2014. szeptember 06. 17:09
Tényleg? A NATO-n kívül rosszabb az élet? Kétlem, hogy a svájciak, liechtensteiniek, osztrákok, szingapúriak, arab emirátusok-beliek is így gondolnák ezt. A Budapesti memorandum csak egy memorandum, nem egy kötelező érvényű nemzetközi szerződés. A NATO azt ígérte, hogy nem nyomul be az egykori Szovjetunió terültére, de ezt nem tartotta be. Ukrajna sohasem fejlesztett ki atomfegyvert, azok nem az Ukrajna fegyverei voltak, hanem a Szovjetunióé. Ilyen alapon Magyarországnak is járna 112 darab atombomba, csak mert a szovjeteket a Bakonyban tárolták a bombáikat. Ráadásul szükség esetén szívesen adtak volna belőlük a Magyar Néphadsereg rakétás alakulatának is Tapolcán. Aztán meg Ukrajna több mint két évtizede semmit sem fejlesztett a hadseregén. Azok az atombombák mára régen szétrohadtak volna, Ukrajnának semmiféle pénze nem lett volna hadrendben tartania azokat, veszélyessé váltak volna, szét kellett volna őket szerelni sok pénzért, amire Ukrajnának nem telik. Szóval abszolút megalapozatlan azt gondolni, hogy ma Ukrajna komoly atomhatalom lehetne saját erőből.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!