Mindent tagadnak az ukránok, pedig óriási bajban lehetnek, ha beigazolódik az orosz hadsereg jelentése
Sokat lendíthet az ügy felgöngyölítésében a BBC tényellenőrzése.
A putyini Oroszország nem demokratikus állam. Azzal, hogy már nem csak jelkepés határokat lép át, politikája összeurópai problémává vált.
„Most az az általánosan elfogadott közvélekedés, hogy a kereskedelmi szankciók üdvösek és célravezetők, az ezeket helytelenítő politikusok pedig demokratikus deficittel küszködnek. Mindezek ellenére mégis helyes lenne megnézni az általuk felvetett ellenérveket. Az valóban tény, hogy a szankciók legalább annyira sújtják az azokat kivető oldalt, mint a szenvedőt. És valóban, miért kellene szlovák, magyar vagy holland bérből és fizetésből élőknek megszenvedniük a kereskedelmi szankciókat? A megtorló intézkedések miért nem irányulhatnának kizárólag a Putyin-közeli oligarchák ellen?
Az EU szankciói ugyanis alapvetően az élelmiszer-szállításokra vonatkoznak, ezt az ágazatot általában a nehezebb értékesítés, az alacsony bérek és a kisméretű vállalatok valamint családi gazdaságok túlsúlya jellemzi. A kereskedelmi szankciókkal csínján kell bánni, mivel az unióból származó orosz behozatal könnyen helyettesíthető. Oroszország már Kínához fordult, de elhúzódó problémák esetén más ázsiai és dél-amerikai államok kapva kapnának az orosz piacra való bejutás lehetőségén.
Ha igazi bizniszről van szó, mint a fegyvergyártás, az EU sem szívbajos. Franciaország még most sem függesztette fel hadihajó-szerződését Oroszországgal.”