„Most a devizahitelesek úgymond megmentésével az állam hatalmas gazdasági és pénzügyi károkat okoz nemcsak a bankoknak, hanem az ország minden lakosának. De még ennél is súlyosabb az a morális rombolás, amit az ország mentalitásában végez.
A kormány szokásos olcsó demagógiájával azt a látszatot igyekszik kelteni, hogy a terheket majd a bűnös bankoknak kell viselniük. A tervezett mentőcsomag természetesen rontani fogja a bankok pozícióit, ami nyilván csökkenteni fogja a bankok kölcsönzési lehetőségeit, ez pedig nyilván negatív hatással lesz a gazdaság teljesítményére. De a devizahitelesek félresikerült spekulációja folytán keletkezett veszteséget mindenki fizetni fogja; a tervezett mentőcsomag hírére a forint árfolyama esni kezdett. Ez azt jelenti, hogy mindenkinek, akinek forintban jövedelme vagy vagyona van szegényebb lett. Az alacsony forintárfolyam tulajdonképpen adó, amit mindenki fizet.
De van még ennél is rosszabb hír. Két leckét tanult meg az ország a devizahiteles történetből. Az egyik az, hogy ha kockáztatunk és nyerünk, a nyereség a miénk, ha vesztünk a veszteséget a közösség fizeti. A másik az, hogy a szerződés, azaz a magántulajdon nem számít, abba bármikor beleavatkozhat az állam.”