Amikor eljött a reklámok utáni bevétel 40 százalékos leadózása, az RTL beváltotta korábbi fenyegetését, és beszüntette a Barátok közt gyártását. A reakció elsöprő volt, a székházukra bejelentés napjának délutánján már hat Molotov-koktélt dobtak.
„Amikor eljött a reklámok utáni bevétel 40 százalékos leadózása, az RTL beváltotta korábbi fenyegetését, és beszüntette a Barátok közt gyártását. A reakció elsöprő volt, a székházukra bejelentés napjának délutánján már hat Molotov-koktélt dobtak, mert akkor még volt a háztartásokban annyi felesleges benzin, hogy ilyen úri huncutságokra is futotta belőle. Kovácsot hidegen hagyta a sorozat, de szívesen adott kölcsön két deci benzint Icukának a hatodik emelet kettőből, mert mindig is tetszett neki a huncut mosolyú, zöld szemű nő, aki képes volt lelkesedni egy ilyen bugyuta szappanoperáért is.
Másnap, amikor a Kossuth térre vonultak ki a sorozat rajongói (legtöbben Berényi Miklós kopasz fejét és jellegzetes bajuszát ábrázoló maszkban) és közösen tiltakoztak, Kovács az ablakból figyelte a lépcsőház előtt gyülekező tömeget és szomorúan konstatálta, hogy ugyan az elveikkel egyetért, de nem ismeri a szereplőket és a történetszálat olyan mélységben, hogy hitelesen tudjon protestálni. Igaz, az nem derült ki, hogy tulajdonképpen ki ellen is kell fellépni most, az RTL vagy a kormány ellen. Utóbbi ugyanis a devizahitelek rendezésével és az újabb és újabb rezsicsökkentéssel pont olyan üveges tekintetű, bamba birka szinten tartotta az embereket, ami feltételezte, hogy a hol a Rózsa presszónk? rigmus skandálása közben egyiküknek se jusson eszébe, hogy nem az RTL-nek kurva az anyja ebben a kérdésben.
A tiltakozások még egy hétig tartottak, az RTL naponta már hat Híradót sugárzott, többek között a Barátok közt és az Éjjel-nappal Budapest helyett is csak a beszélő fejeket láthatta az ember, de hiába szedtek szét egy-egy random kormánytagot minden nap, a csatorna nézettsége szépen lassan csökkenni kezdett. Kovácsnak egyre rosszabb kedve lett a hírműsoroktól, és inkább egy filmcsatornát nézett, amin folyamatosan a nyolcvanas évek slágerfilmjei mentek, újraszinkronizálva.”