Elkészült a hároméves bérmegállapodás: csütörtökön kiderülhet, mennyivel nő a minimálbér és a garantált bérminimum 2027-ig
A Mandiner úgy tudja, meglesz az átlagos 12 százalékos minimálbér-emelés, de a részletekre csak holnap derül fény.
Szerintünk semmi gond a Mandiner eljárásával: az uniós gyakorlatot kéne inkább megváltoztatni.
„Ennek megfelelően mi – Tóth Zoltán választási szakértővel ellentétben – sem a Mandinert, sem a kiszivárogtatott részeredményeket utánközlő többi médiumot nem kárhoztatjuk az eljárásukért: az adatsor nem volt »titkos«, csak nem volt nyilvános. Ha a sajtó megkapja (azt most a forrásvédelemre is tekintettel hagyjuk is, hogy honnan), akkor naná, hogy leközli őket – jogot nem sért vele. Abban viszont teljesen igaza van Tóthnak, hogy az kicsit sem szerencsés, ha a nép a mindenkor legjobb NVB-kapcsolatokkal rendelkező újságíróktól tudja meg az eredményeket.
Ennek a helyzetnek a felszámolásához azonban leginkább az kellene, hogy ha az uniós intézményeknek ennyire fontos, hogy a választók más országok eredményeit ne ismerjék meg a szavazás előtt, akkor tartassák egyszerre a választásokat az összes tagállamban. Ha meg fontosabb, hogy a britek hét közben, az olaszok meg késő estig szeretnek szavazni, akkor adjuk fel azt a fikciót, hogy a másik tagállamban született eredmény a még le nem szavazott választót érdemben befolyásolja. Az embargó ugyanis nem működik, és eléggé egyértelmű, hogy amíg pártképviselők működnek közre a szavazatszámlálásban és létezik az internet, addig nem is fog.”