Kabaré: a svédek Magyarország miatt féltik az Európai Unió biztonságát
Eközben Stockholmban azt sem tudják, hogyan küldjék haza az illegális migránsokat.
Jószerivel még ki sem alhattuk rendesen magunkat, már nyakunkon az újabb kampány. A 2018-as választásé.
„Na végre pihenhettünk egy jót. Kellett is már, hosszú volt ez a négy év. Ám jószerivel még ki sem alhattuk rendesen magunkat, már nyakunkon az újabb kampány. A 2018-as választásé. Mert kedden bizony a magyar nép két nagy barátja, Ulrike Lunacek és Rui Tavares Brüsszelben beindult. Be bizony. Hosszú kampányhajrát nyitott.
Karl Pfeifer osztrák újságíró Ausztriából Palesztinába és vissza című könyvének bemutatóján a két jeles európai parlamenti politikus már elkezdett aggódni értük – vagy talán soha be sem fejezte az aggódást. Mindenesetre a zöldpártiak nagy alelnöke, Lunacek asszony a szélsőjobboldal, így a Jobbik veszélyes előretöréséről beszélt. Közleményében pedig egyebek mellett azt tudatta Európa népével, hogy a választási eredmény Magyarországon »sötét, Európa-ellenes nemzeti populizmust« betonoz be, amely már eddig is a sajtószabadság, az igazságszolgáltatás és a jegybank függetlenségének korlátozásával járt. Az pedig, hogy a választásra jogosultak több mint 38 százaléka távol maradt a szavazástól, azt is jelzi, hogy sok magyar úgy érzi, nem tudja a véleményét kifejezésre juttatni a választáson.
A Tavares-jelentés készítő névadója pedig újfent elítélte a magyar demokrácia helyzetét, s Barroso bizottsági elnök egy korábbi beszédét idézte, miszerint »a jogállam megvédése a legnagyobb kihívás, ami az EU előtt áll a következő években«. Egyébként pedig az »általános trend«, a hatalom koncentrációja az, ami a magyar helyzetet megkülönbözteti a többitől.
És nem elég, hogy jobban aggódtak és aggódnak, mint a páciens a fogorvosi váróban, még magyar szárnysegédjük, a közoktatást megreformáló digitálistábla-király Magyar Bálint is ott zokogott velük. A magyar iskolaügy nagy Comeniusa annyiban segítette az attrakciót, hogy elmondta: az Orbán Viktor maffiakormánya által kreált állam parazita, félautokrata és puhán diktatórikus. Az bizony.”