Miért jó nekünk, hogy Románia és Bulgária schengeni tagok lettek?
Az uniós belügyminiszterek tanácsa csütörtökön Brüsszelben megszavazta a magyar uniós elnökségi előterjesztést, amely Románia és Bulgária felvételét javasolta a schengeni övezetbe.
Mondjon le Putyin, a diktátor, éljenek az ukrán szabadságharcosok! Ilyen egyszerű volna a világpolitika egyik globális befolyási ütközőpontjának értelmezése?
„Induljunk ki abból a tételből: szinte bármilyen béke (ha nem véres) jobb, mint a legbársonyosabb háború. A status quo fenntartása – ha erőfeszítésekbe és kompromisszumokba kerül is – mégiscsak előrébb való káosszal fenyegető felborításánál. Ukrajna napok alatt lényegében elveszíteni látszik tengerpartjait, államcsőd fenyegeti, duplájára nőtt a gáz beszerzési ára és kettészakadhat egy érzékeny egyensúllyal fenntartott műország. Megérte?
Nem túl bonyolult dolog ez ahhoz, hogy jó és rossz harcára együgyűsítsük a történteket? Erő, befolyás, nagyhatalmi érdekek és egyensúlyok Európa, a Nyugat és a modernizálódó Oroszország között. Közben, ha nem szeretem Orbán Viktort, akkor is a Kárpátalján élő magyar kisebbségre kötelező először gondolni, hogy a második benyomásunk máris az óvatosság és visszafogottság legyen. Kardot csörtetni ott az Egyesült Államok, lánctalpnak meg Vlagyimir Vlagyimirovics.”