Hamecz István (45): volt az MNB főközgazdásza, az OTP Alapkezelő vezetője. Kritikus a kormány gazdaságpolitikájával szemben, de korántsem egy tipikus ballib arc.
Király Júlia (56): az MNB volt alelnöke, kereskedelmi banki vezető is volt. Kritikus a kormány gazdaságpolitikájával szemben, de tudja miről beszél, teljesen érthető módon mondott le a Matolcsy által elfoglalt MNB alelnökségéről.
Surányi György (59): kétszer volt MNB-elnök, kereskedelmi banki vezető is volt, egyetemi professzor. Elismert közgazdász, neve mint egy esetleg szakértői kormány vezetője már korábban is felmerült, de ebben az esetben nem csak szakértelmére, hanem vezetői képességeire, higgadtságára is szükség van.
Tétényi Éva (53): építész, Esztergom független polgármestere. Teljes ellenzéki összefogással választották polgármesterré a Fideszes úthengerrel szemben.
Tulassay Tivadar (64): orvos, akadémikus, a Semmelweis Egyetem volt rektora. Inkább jobboldali kötődésű, ugyanakkor példás módon vállalta, hogy visszavonja Schmitt Pál köztársasági elnök plágiummal szerzett doktoriját.
Mivel egy ilyen jelölt indítása eddig példátlan lenne a magyar politikában, sok ellenérv merülhet fel. Vegyük ezeket sorra.
Ezeknek az embereknek nincs elég tapasztalatuk egy ország vezetéséhez.
Talán úgy tűnhet, hogy miniszterelnöknek lenni nehéz feladat, nagyon sokféle dologhoz kell érteni, erre csak speciális emberek képesek. Szerintem ez nincs így, ebbe a munkába is bele lehet tanulni. Antall József az Orvostörténeti Múzeum igazgatójából lett miniszterelnök, Göncz Árpád íróból és fordítóból lett köztársasági elnök. Erre még lehet azt mondani, hogy a rendszerváltáskor minden lehetséges volt, de ma már igazi politikusokra van szükség. Közelebbi példának itt van Simor András, aki a Deloitte vezetőségéből ült át az MNB elnöki székébe vagy Réthelyi Miklós, aki professzorból lett miniszter. Éppen javára válhatna az országnak, ha a miniszterelnök nem próbálna meg mindent maga kitalálni, hanem okos, tényleg hozzáértő tanácsadókkal venné magát körül.