Mandoki: Az integráció a bevándorlók felelőssége
A Nyugatra „disszidált” rockzenész azt írja, mivel akkoriban egy szót sem beszélt németül, az első dolga volt, hogy minden szabad percében tanuljon németül.
Amikor a NER országátalakító igyekezete fennakad a közgazdaságtan törvényein vagy az uniós jogrend bástyáin, rendre Moszkvába szaladnak segítségért.
„A jelenlegi magyar kormányerők egyre otthonosabban érzik magukat az ázsiai zsákutcában – olyannyira, hogy amikor a NER országátalakító igyekezete fennakad a közgazdaságtan törvényein vagy az uniós jogrend bástyáin, rendre Moszkvába szaladnak segítségért. Idén eddig többek között Orbán, Rogán és Martonyi kereste fel az egykori megszállót (a világon nem tudunk még egy olyan országot, ahová a kormányfő, a frakcióvezető és a külügyminiszter ilyen rövid terminuson belül ellátogatott volna), a hírek szerint a paksi bővítési projektet ajánlva a keleti jóindulatáért. Hogy a megvásárolt szimpátia milyen módon váltható politikai aprópénzre, azt épp most tapasztaljuk: az orosz illetékesek jelezték, hogy nem szavazzák meg az Európa Tanácsban a Magyarországgal szembeni monitoringeljárás megindítását.
Csak hogy értsük: a procedúra a hazai alapjogsértésekre kérdezne rá – egyebek között az Európai Parlament, az ENSZ emberi jogi főbiztosa, az EBESZ médiaszabadságért felelős képviselője, a Velencei Bizottság, az Amnesty International és a Human Rights Watch aggályai alapján – egy olyan európai államban, amely nemrég foglalta alaptörvényébe, hogy lehetővé teszi az egyetemes emberi jogok korlátozását. Itt tartunk: előállt az a helyzet, hogy a Brüsszel által ostorozott kormány Moszkvától kér – képletesen – politikai menedékjogot.”