»(3) Törvény a felsőfokú oktatásban való részesülés anyagi támogatását meghatározott időtartamú olyan foglalkoztatásban való részvételhez, illetve vállalkozási tevékenység gyakorlásához kötheti, amelyet a magyar jog szabályoz.«
Azonban a Fenntartó 2012-ben elfelejtett elutalni az ELTE-nek 1,26 milliárd forintnyi normatívát, 2013-ban pedig a hallgatói juttatásokból maradt le majd félmilliárd. Ez nem más, mint egy ritka nagy lottónyereménnyel egyenértékű
S Z E R Z Ő D É S S Z E G É S.
Hogy ki fogja kifizetni az oktatókat, az áramot, a fűtést? Hogy a hallgató szociális támogatás nélkül inkább mégis megy szakmunkásnak?”