Viszony vagy iszony?

2012. október 27. 07:37

A balliberális sajtó kétszeres politikai harakirit követel Orbán Viktortól. Egyrészt azt, hogy adja fel az ország gazdasági függetlenségét, másrészt, hogy hárítsa át a terheket a lakosságra.

2012. október 27. 07:37
Szalontay Mihály
Magyar Hírlap

„Harmadszor pedig akkor sértettük meg őket, amikor pont a tokiói IMF-közgyűlés idején indítottuk be ellenük a kampányt. Na ezt viszont én sem értem. Hiába kerestem a magasabb összefüggéseket, sehogy sem akar kijönni az egyenlet. Ha valakivel meg akarok állapodni, és tudom, hogy homlokegyenest ellenkező álláspontokat kell össze­egyeztetnem, vagyis amúgy is folyamatosan borsot török a tárgyalópartner orra alá, akkor nem nehezítem meg a saját dolgomat olyan sértésekkel, amelyek egyébként elkerülhetők lennének. A jelenlegi IMF-ellenes kampányban ugyanis három nappal később is, vagyis a tokiói tanácskozás lezárása után is éppen olyan jókat oda lehetett volna mondogatni. Miközben egyébként maga a kampány is érthető, logikus lépés. Ha már egyszer a kormányzat óriási politikai kockázatot vállal, akkor legalább annak hasznát szeretné maximálisan kiaknázni.

Azt viszont megértem, miért szeretné olyannyira a balliberális sajtó e kormányzati politika kudarcát látni. Akkor ugyanis beigazolódna azon állításuk, hogy nem lehet itt szabadságharcot folytatni, kérem, be kell állni a sorba, és azt kell tenni, amit az IMF elvár. A balliberális sajtó tehát kétszeres politikai harakirit követel Orbán Viktortól. Egyrészt azt, hogy adja fel az ország gazdasági függetlenségét, amiért oly követ­kezetesen küzdött és küzdeni is fog, ameddig teheti. Másrészt, hogy hárítsa át a terheket a lakosságra, amelynek egyébként sem rózsás a helyzete. A baloldal ugyanis csak így kapna esélyt a nyerésre a következő választásokon, mert egyébként nem látni azt a pártot, amely azonos súlycsoportú versenyzőként tudna megküzdeni a Fidesszel.”

Amerika választ! Kövesse élőben november 5-én a Mandiner Facebook-oldalán vagy YouTube-csatornáján!
az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 21 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
kjkj945
2012. október 27. 09:36
Iszonyom van ettől a magyar politikai viszonytól! Az egyik kutya a másik eb. Listán ugyis bekerülnek!!!
KannibálTatárÚr
2012. október 27. 09:22
Minden tárgyaló fél jogos elvárása, hogy a problémákról a tárgyaláson beszéljenek. Nem lehet nyomást gyakorolni a tárgyaló félre különféle akciókal. A diplomatikus hozzáállás minden tárgyaláson kötelező, nem csak a diplomáciaiakon. Ha nem jön létre megegyezés, akkor közölni lehet a kudarc okát, de akkor sem lehet a tárgyaló felet sértően beállítani.
balint60
2012. október 27. 09:07
Az Orbán-Matolcsy pancser páros kivételével minden mérvadó bel-és külföldi közgazdász és szakintézmény tudta, hogy a soha ki nem próbált unortodoxia "tankönyvszerűen" működésképtelen. Ez kettő és fél esztendő múlván a gazdasági recesszió, amit maximum stagfláció követ, fényesen visszaigazolta. Ha ez a dilettantizmus egyenlő gazdasági függetlenséggel, akkor Észak-Korea a követendő példa: gazdaságpolitikája igazán unortodox, ám függetlensége vitathatatlan. Ami pedig a lakosságot nem érintő megszorítások igazságtartalmát illeti, minden egyes polgár, aki nem kedvezményezettje az egykulcsos adórendszer és társai szabályozásnak, saját pénztárcája alapján ismeri a választ. Nem beszélve arról, hogy ennek a nem-megszorítások eredményeképpen megroggyant a hitelezés, a beruházások, az export és a belső fogyasztás. Ezek nélkül pedig SOHA nem lesz gazdasági növekedés.
marko11
2012. október 27. 09:04
Gyurcsányt, Bajnait vissza! Hogy ismét a művelt nyugat (kisbetűvel!) megbecsült része lehessünk! (Rendőr attakokkal stb.)
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!