A balliberális sajtó kétszeres politikai harakirit követel Orbán Viktortól. Egyrészt azt, hogy adja fel az ország gazdasági függetlenségét, másrészt, hogy hárítsa át a terheket a lakosságra.
„Harmadszor pedig akkor sértettük meg őket, amikor pont a tokiói IMF-közgyűlés idején indítottuk be ellenük a kampányt. Na ezt viszont én sem értem. Hiába kerestem a magasabb összefüggéseket, sehogy sem akar kijönni az egyenlet. Ha valakivel meg akarok állapodni, és tudom, hogy homlokegyenest ellenkező álláspontokat kell összeegyeztetnem, vagyis amúgy is folyamatosan borsot török a tárgyalópartner orra alá, akkor nem nehezítem meg a saját dolgomat olyan sértésekkel, amelyek egyébként elkerülhetők lennének. A jelenlegi IMF-ellenes kampányban ugyanis három nappal később is, vagyis a tokiói tanácskozás lezárása után is éppen olyan jókat oda lehetett volna mondogatni. Miközben egyébként maga a kampány is érthető, logikus lépés. Ha már egyszer a kormányzat óriási politikai kockázatot vállal, akkor legalább annak hasznát szeretné maximálisan kiaknázni.
Azt viszont megértem, miért szeretné olyannyira a balliberális sajtó e kormányzati politika kudarcát látni. Akkor ugyanis beigazolódna azon állításuk, hogy nem lehet itt szabadságharcot folytatni, kérem, be kell állni a sorba, és azt kell tenni, amit az IMF elvár. A balliberális sajtó tehát kétszeres politikai harakirit követel Orbán Viktortól. Egyrészt azt, hogy adja fel az ország gazdasági függetlenségét, amiért oly következetesen küzdött és küzdeni is fog, ameddig teheti. Másrészt, hogy hárítsa át a terheket a lakosságra, amelynek egyébként sem rózsás a helyzete. A baloldal ugyanis csak így kapna esélyt a nyerésre a következő választásokon, mert egyébként nem látni azt a pártot, amely azonos súlycsoportú versenyzőként tudna megküzdeni a Fidesszel.”