Nyugatról érkező elismerés: „Kívülállóként azt látom, hogy Orbán Viktor ezeket a csapdákat eddig sikeresen elkerülte”
A volt brit brexitügyi főtárgyalóval, Lord David Frosttal beszélgettünk.
Magyarország téma. Miközben a költségvetési megszorítások folyamatosak, láthatóan van még elszórható pénz, nem is kevés.
„A fő aggodalom egyelőre amiatt van, hogy nem lesz meg a 90%-nyi résztvevő az önkéntes cserében, de hamarosan rájönnek majd - mint arról pár napja írtam (170 milliárdnyi görög kötvény bujkál valahol) - hogy nem a 90, meg 75% a kérdéses, hanem a 66%, azaz, hogy egyáltalán érvényes lehet-e az önkéntes csere, van-e jogalapja a CAC-nak. Ez az igazi kérdés. Ha az nincs meg, akkor se CAC, se önkéntes csere, semmi nem lesz, hanem hard default. Habár szerintem ez sem lenne tragédia, de ijedséget igencsak ki tudna váltani, és gyors, mély esésekhez vezethetne. (...)
Magyarország téma. Miközben a költségvetési megszorítások folyamatosak, láthatóan van még elszórható pénz , nem is kevés, akkora összegekkel dobálóznak, ami már nemzetgazdasági szinten is hatalmas változásokat idézhet(ne) elő:
»Az adatközlésből kiderül: az állami bank 34 milliárdos hitelkeret-szerződést kötött a Közgéppel. Emellett a ma már felszámolás alatt álló Hérosz Zrt. 3,8 milliárd forintos, a Duna Aszfalt Kft. 5 milliárd forintos hitelt kapott. (...) Az Orbán-kormány felállása óta a Közgép vezette konzorciumok több mint 200 milliárd forint értékben nyertek el közbeszerzési tendereket, írta a Magyar Narancs korábban a közbeszerzési értesítőkben megjelent adatsorokat összesítve. Az összeg nemcsak összegszerűen, de arányaiban is jelentős, mivel tavaly összesen 680,5 milliárd forint összegben folytattak le érvényes közbeszerzési eljárást a központi költségvetés alá rendelt intézmények, helyi önkormányzatok, illetve közjogi szervek.«
Szuper. Biztos nem volt jobb helye ezeknek a pénzeknek.”