Riadót fújtak Brüsszelben: rádöbbentek, hogy nagy a baj, és a magyar ötletbe kezdtek el kapaszkodni
Ráébredtek arra, hogy Európa nehezen tart lépést az Egyesült Államokkal és Kínával.
Meg van arról győződve, hogy a bankok alapból gonoszak, szándékosan átvágták az ügyfeleket a CHF-hitellel, és hogy ami árfolyamveszteség az ügyfeleknél képződik, az a bankok nyereségeként jelenik meg.
„Lázár szavaiból az derül ki, hogy a CHF-hitelt afféle alacsony kamatozás forinthitelnek fogja fel, nem érti a struktúrát és legfőképpen a bankoknak abban betöltött helyét. Így fordulhatott elő a végtörlesztéses eredeti javaslata is, miszerint minden devizaadósságot váltson forintra a bankrendszer (szerencsére valaki később elmagyarázta nekik, hogy ebbe nem csak a bankrendszer de Magyarország is belerokkanna, valószínűleg államcsődöt okozna).
A magyar bankrendszer a CHF-hitelezésben pusztán hitelközvetítő volt. Közvetítőként beállt a svájci bankrendszer és a magyar lakosság közé. Ennyi a sztori lényege. A svájci bankrendszer áttételeken keresztül hitelt nyújtott (CHF-ben) a magyar lakosságnak, úgy, hogy ebbe közvetítőként beszálltak a hazai bankok.
Mondjuk felvették a magyar bankok 3%-on CHF-ben (!!!) a hitelt egy svájci banktól és kihitelezték ezt a hitelt 6%-on (megint csak CHF-ben!!!) a magyar lakosságnak, többek között Hódmezővásárhely derék polgárainak (az ne tévesszen meg senkit, hogy a pénzt forintban »adták oda«, mert csak annyi történt, hogy a CHF-et »kiosztás előtt« leváltották forintra, de ettől függetlenül ők CHF-ben hiteleztek, és azzal is tartoznak a külföld felé). Ennél egyszerűbben ezt már nem lehet elmagyarázni, aki ebből nem tudja levonni a következtetéseket, az menjen vissza a középiskolába. A bankok nyeresége a kamatkülönbözet a 3% és 6% között, ennyit keresnek függetlenül attól, hogy hol a CHFHUF árfolyam, tehát nem »szakítanak jó nagyot«. Pont annyit szakítanak 180-nál mint 250-nél. Illetve azért nem, mert ha az ügyfél a magas árfolyam miatt nem tud fizetni, akkor azt hitelezési veszteségként ők nyelik be (ennyivel csökken a nyereségük, és ha kellően sokan nem fizetnek, akkor veszteségesekké válnak). Tehát a bankok az ALACSONY CHFHUF árfolyamban érdekeltek, mert adósaik akkor fizetik vissza nekik a hiteleket, a magas CHFHUF árfolyam közvetett módon árt nekik.”