A mai bejelentések alapján...

2011. december 15. 14:46

...innentől akár mindegy is, hogy mit dönt vagy mit nem dönt az Alkotmánybíróság az eddigi magánnyugdíjpénztárakat érintő intézkedések körében.

2011. december 15. 14:46
Oszkó Péter
Oszkó Péter
Facebook

„Hát, a mai bejelentések alapján innentől akár mindegy is, hogy mit dönt vagy mit nem dönt az Alkotmánybíróság az eddigi magánnyugdíjpénztárakat érintő intézkedések körében. Mert hogy korábban bárki bárhogy is döntött akár még az állami nyugdíj elvesztésének fenyegetése mellett is, ezek után nem lesz tagdíjfizetés, hanem minden további pénzre ráteszi a kezét az állam. Azt hiszem csak gratulálni lehet ahhoz a költségvetési áttervezéshez, ami a tűzoltás jellegű zárolások mellett megint csak a pénztártagok öngondoskodására félretenni szándékozott pénzét találta meg. Ahelyett, hogy folynának azok a szerkezetátalakítások a költségvetés kiadási oldalán, amit már 2010 nyarától csinálni kellene.

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 180 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
kalasnyikov
2011. december 16. 03:00
nyugi oszi..hamarosan a te off-shore-jaid is sorra kerülnek, tudod felszabadul némi kapacitás mostanában az itélkezési gyakorlatban..DDDD
korona
2011. december 15. 20:56
G. A. úr X-ben Déry Tibor életműsorozatának köteteként kapja kézbe az olvasó a világhírű regényt. G. A. úrnak X városában tett utazásáról szól; s már a címből is sejthető, hogy ezúttal nem közönséges regényről van szó. A G. A. úr X-ben utópisztikus írás; egy soha nem volt, soha nem létező világ kísértetiesen eleven leírását tartalmazza. A regény kerete szerint G. A. úr, az író ifjúkori barátja, egy hosszú utazás végén jut el X városába, mely messze túl a reális polgári világ határain terül el, ahová már nem visz vasút, nem vezet út – majd az ottani életről, tapasztalatairól, elmélkedéseiről készült feljegyzéseit hagyományozza az íróra, mint rejtélyes életének magyarázatát és számadását. E fantasztikus városnak, ahová G. A. végeláthatatlan ócskavastelepeken emberfeletti fáradsággal átvergődve jut el, nincs rendje, nincsenek törvényei; a magára hagyott élet burjánzó anarchiája szerint él, amelyet lehetetlen már áttekinteni, s amelyben lehetetlen kiigazodni... Déry Tibor költői részletekben és filozófiai gondolatokban gazdag regénye szabadság és rend dialektikáját kutatja fordulatos, szellemes történetének tükrében.
Aunt
2011. december 15. 20:09
Most egy időre lelépek, írtam már eleget, majd még visszatérek (hál' Istennek vagy sajna). Csak egy kérés: *minden* kormánydöntésre próbáljatok úgy tekinteni, mintha egy MSZP-kormány lépte volna meg. Ilyen szemszögből is jónak tűnik? Legyen szó akár a manyupról, akár az MNB-ről (ugye milyen fasza volt, amikor a Járait basztatták?), akár Szájernéről (ugye milyen fasza volt, amikor Tarnóczky műsort kapott?), akármiről. Az ember hajlamos elnéző lenni a saját választott oldalával (lásd balos újságok balos kormányok alatt, jobbos újságok jobbos kormányok alatt), ez természetes, csak nem túl jó. És nem, nem gondolom kurva okosnak magam, én is hittem már faszságokat (2006-ban, hogy Gyurcsány jó lesz, 2010-ben, hogy Orbán jó lesz), én is néztem már el elnézhetetlen dolgokat (hadd ne soroljam). De azért törekszem...
Aunt
2011. december 15. 19:31
Komolyan még mindig van, aki azért fikázza a manyupot, mert KÖTELEZŐ volt? Az állami is az volt és van. Egyszerűen azért tették közelezővé, mert - magától mindenki baszik az öngondoskodásra - hosszú távon fenntartható rendszer kell Mi a különbség a kötelező állami és a kötelező magán közt? 1. Az egyik állami, a másik magán. Lehet fikázni egyiket, másikat is, vannak érvek pro és kontra. Ebbe nem mennék bele, mert a világ mai állása szerint még messze nem dőlt el, melyik az üdvös. 2. A magánpénztárban a tied a pénz, a pénztár csak kezeli. Ha szarul kezeli (ahogy sok esetben tette), akkor fos hozamot érsz el, de akkor is a tied marad a megtakarítás (elveszni meg úgysem veszik el, mert nem lehet(ett) akármilyen kockázatos eszközökbe fektetni. Az állami esetén viszont odaadod a pénzt az államnak, és utána azt kezd vele, amit akar. Főleg, hogy már nem is járulék, hanem adó. Ez még akkor is gáz, ha egyébként kizárólag jó dolgokra költik (tudomisén, lélegeztetőgépek). Egyszerűen azért, mert 50 év múlva, amikor még szarabb lesz a demográfiai helyzet, a sokkal kevesebb aktívnak kell állnia a sokkal több nyugdíjas nyugdíját. Persze, az állami is működhet más alapon. Ott is számon lehet tartani a megtakarításod, és ott is lehet abból fizetni. De eddig és MOST nem ez történik. Hanem egyszerűen elköltik a zsét. És ha MAJD EGYSZER bevezetik ezt a rendszert, az eddigi megtakarításokat honnan fogják újra előteremteni? Hosszú távon muszáj átmenetet képezni a felosztó-kirovó és a megtakarítás-alapú rendszer közt. Ha nem állunk át, nem lesz semmiféle nyugdíjunk. Ha egyből állnánk át, most nem lenne nyugdíj. Ezért kell vegyes rendszer. Ami lehet állami+állami is, de még egyszer: MOST nem ez van. Értem én, hogy egy éve még, amikor megvolt az első manyup lenyúlás, még sok mindenkiben tartott a remény és a lendület. Hiszen másfél éve kurvára lehetett remélni, hogy egy normális kormány jön. Nagy támogatottság, mind mandátumszámban, mind legitimációban, megfelelő szakértői háttér (na nem Matolcsy, de van egy csomó), erőskezű vezetés. Nyilván időbe telik, amik az ember hajlandó észrevenni, hogy csúnyán átbaszták. Nem csak a Fidesz-szavazókat, hanem azokat is, akik bár nem rájuk szavaztak, de (joggal) bíztak bennük. De basszus, most másfél ilyen év után, illene kinyitni a szemeket. Azért, mert a Gyurcsány (alsó hangon) egy fasz volt, muszáj figyelmen kívül hagyni a tényeket? Például azt, hogy volt X pénz megtakarításod, ami a tied volt, és esélyt adott rá, hogy legyen némi nyugdíjad akkor is, ha egyébként már a mindenkori aktívak nem fogják tudni kitermelni a te nyugdíjadat? Vagy azt, hogy ezt az X pénzt elvette/elveszi az állam, elköltötte/elkölti mindenfélére, vagyis ez a megtakarítás nem az államhoz került, hanem megszűnt létezni?
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!