A bátor Alkotmánybíróság

2011. december 29. 09:21

Az alkotmánybírók fülébe mostantól 3 millió kobzos dalol soha nem volt hőstettekről. A tekintély oda.

2011. december 29. 09:21
Baka F. Zoltán
NOL

„A lakosság egyharmada várta, hogy az előtt döntsön az általuk felhalmozott, a GDP 10 százalékát kitevő vagyonról a testület, mielőtt a folyamatosan épülő jogi korlátok végleg karanténba szorítják az Alkotmánybíróságot. Kell ennél nyomósabb indok arra, hogy az alkotmánybírák a lehető leggyorsabban állást foglaljanak?


Nem tették, s a miértre általában olyan válaszok születtek, amelyek politikai indíttatásra engednek következtetni. Mi másra gondoljon az ember? Az Alkotmánybíróságot körbelengi a politika bűze, ami egy médiatanács esetében is kellemetlen, de azon a terepen mindig is otthonosan mozogtak a politikusaink. Az alkotmány őrzőinek viszont kényesen ügyel­niük kellene arra, hogy megmaradjon a megfelelő távolság köztük és a politikacsinálók között. Ezt a távolságot látjuk eltűnni hónapról hónapra. Lehet, hogy becsapnak minket az érzékszerveink, de az alkotmánybírák semmit nem tesznek azért, hogy okunk legyen gyanakodni magunkban.

Ácsi, közben azért elmeszeltek egy-két jogszabályt! Igaz, kigazolták a médiaszabályozást, elbuktatták az egyházügyi törvényt. Na és? Ezekben a napokban fogadja el újra a parlament a hitélet intézményesítéséhez kapcsolódó javaslatot, a médiatörvény átpofozása pedig nekünk, újságíróknak ugyan nagyon fontos, de aligha befolyásolja 3 millió ember nyugdíjas éveit.
az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 62 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Ouroboros
2012. január 02. 09:31
Talán túl szigorúk voltunk. Talán vannak ott is rendes emberek, csak tehetetlenek: http://hvg.hu/itthon/20120102_Paczolay_Alkotmanybirosag_interju
pikkpakk
2011. december 29. 17:28
- Amennyiben az állami költségvetés ezt a hiányt nem fedezi, akkor hitelt kell felvenni. - 1998. január 1-től a mnyp bevezetését követőleg az állami költségvetés mindig deficites volt. -------------------------------------------------- És ezért a magánnyugdíj bevezetése volt a felelős olvasatodban..... Csak kérdezném az állami költségvetés 1990-1997 között deficites volt ,vagy nem ? Csak egy kérdésem lenne ,mert én oly laikus vagyok ,az USA költségvetése mikor volt, nem deficites ? Vagy esetleg Japáné ? Gondolom a Magyarországi mintátokra ott is megszüntetik majd...
Krupp Skya
2011. december 29. 17:08
Hát egy demokratikus országban 1997-ben kötelező Ma nyupot bevezetni nem vall egy közgazdasági zsenire, hacsaknem kötelező beszolgáltatással kombinálták volna Pillér Lajosék, hogy harmonizáljon az uniós normákkal, akkor méltán lenne Bokros Harmónikus Lajos a két pilléres, így csak Bokros Felharmonikus Lajos lehet.
Agricola
2011. december 29. 14:29
Baka F. Zoltán szerint „Az Alkotmánybíróságot körbelengi a politika bűze”. Baka F. Zoltánt pedig körbelengi a propaganda bűze, amit a NOL külföldi többségi tulajdonosának a Ringiernek a megrendelésére okád ki magából. A nem döntés is egy döntés. Jól döntött az Alkotmánybíróság, hogy úgy döntött, hogy nem dönt. Baka F. Zoltán nem tiszteli az Alkotmánybíróságot. Azt képzeli , hogy jobban ért azokhoz a kérdésekhez, amiben az Alkotmánybíróság nem Baka F. Zoltán szája íze szerint dönt. Semmi jogi alapja nincsen annak, hogy azt képzelje, hogy Baka F. Zoltán felette áll az Alkotmánybíróságnak.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!