A békeszerződés felmondva?

2011. március 14. 11:31

Az alkotmánytervezet rekordjavításra tör azzal is, hogy kiiktat a magyar közjogtörténetből 46 évet.

2011. március 14. 11:31

"Az alkotmánytervezet rekordjavításra tör azzal is, hogy kiiktat a magyar közjogtörténetből 46 évet. Nagy elődje, az 1920. évi I. törvény nem versenyképes, hiszen az csak másfél évet (1918-19) törölt ki a történelemből.

»Nem ismerjük el történelmi alkotmányunk idegen megszállások miatt bekövetkezett felfüggesztését« - írja az alkotmánytervezet preambuluma, azaz a Nemzeti Hitvallás/Nemzeti Nyilatkozat, majd később ezt úgy pontosítja, hogy »Hazánk 1944. március tizenkilencedikén elveszített állami önrendelkezésének visszaálltát 1990. május másodikától, az első szabadon választott népképviselet megalakulásától számítjuk.« (...)

Az alkotmánytervezet sajátos felfogása szerint a háborút megelőző »törvénytelen törvények« (Radbruch) között tehát akadhatnak »vívmányok«, ám a párizsi békeszerződés (1947. évi XVIII. tv.) már abba a körbe és korba esik, aminek közjogi folytonosságát a tervezet nem ismeri el. Holott e törvény előírta, hogy Magyarország minden szükséges intézkedést tegyen meg azért, hogy mindenkinek, megkülönböztetés nélkül »biztosítsa az emberi jogok és az alapvető szabadságok élvezetét«, egyúttal megtiltotta, hogy Magyarország a jövőben engedélyezze bármely olyan »fasiszta jellegű, politikai, katonai avagy katonai színezetű szervezetnek a működését, amelynek célja az, hogy megfossza a népet demokratikus jogaitól.«
Bár a békeszerződés aláírói - ezzel Magyarország szuverenitását elismerő és garantáló hatalmak - közül több megszűnt, bízzunk abban, hogy a jogutódok és a többi szerződő fél ezt nem tekinti a békeszerződés felmondásának. Esetleg háborús oknak.”

Amerika választ! Kövesse élőben november 5-én a Mandiner Facebook-oldalán vagy YouTube-csatornáján!
az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 78 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
de karatna
2011. március 15. 13:25
Mivel ezek a liberálbolsevik szutykok jól tudják, hogy legitimitásuk, hatvan évnyi egzisztenciájuk, és szinte mindenük a bolsevik diktatúrából ered. De ezt sunyi módon nem mondják ki, hanem olyan pontokat keresnek, amelyekbe látszólag belekapaszkodnak. Majd külföldről szövetségeseket toborozhatnak igazságuk megtámogatásához. De ezek viszont nem tudják az igazi szándék hátterét. Tehát a nyüszítés ezért van! Pedig a magyar történelmi jogalkotási folyamatnak nem lehet része egy olyan korszak, amelyet páncéloshadosztályok árnyékában tevékenykedő magyarellenes, az elnyomókkal kollaborálók oktrojáltak népünkre, magyarságunkra. Az átlátszó levantei trükköket és kifogásokat fölösleges előhuzigálni, mert azokból a valós szándékok feltűnően kikönyökölnek!
Sebastian Knight
2011. március 15. 10:07
Nemo kapitány
de karatna
2011. március 15. 09:11
"A polgári demokráciába belefér az, amit a fidesz csinált az AB jogkörének " Az AB a legnagyobb szuveréntől, a néptől semmilyen felhatalmazást nem kapott ahhoz, hogy a legnagyobb szuverén, a nép által kormányzatra juttatott és többségi akaratot képviselő törvényhozó testület döntéseit megnyirbálja és felülírja! A jelenlegi ÁB egy posztbolsevik kormányzat és törvényhozói hatalom értékrendszerét tükrözi, amely nem felel meg a népakarattal!
atila68
2011. március 15. 08:28
Kedves Kállair Gábor! Én kérek elnézést, de ott elakadtam, hogy "kiiktat a magyar közjogtörténetből 46 évet".
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!