Nemzeti konzultáció: arról lehet dönteni, hogyan tovább a magyar gazdaságban
A Fidesz mindenkit arra kér, hogy töltse ki a nemzeti konzultációt.
Az alkotmánytervezet rekordjavításra tör azzal is, hogy kiiktat a magyar közjogtörténetből 46 évet.
"Az alkotmánytervezet rekordjavításra tör azzal is, hogy kiiktat a magyar közjogtörténetből 46 évet. Nagy elődje, az 1920. évi I. törvény nem versenyképes, hiszen az csak másfél évet (1918-19) törölt ki a történelemből.
»Nem ismerjük el történelmi alkotmányunk idegen megszállások miatt bekövetkezett felfüggesztését« - írja az alkotmánytervezet preambuluma, azaz a Nemzeti Hitvallás/Nemzeti Nyilatkozat, majd később ezt úgy pontosítja, hogy »Hazánk 1944. március tizenkilencedikén elveszített állami önrendelkezésének visszaálltát 1990. május másodikától, az első szabadon választott népképviselet megalakulásától számítjuk.« (...)
Az alkotmánytervezet sajátos felfogása szerint a háborút megelőző »törvénytelen törvények« (Radbruch) között tehát akadhatnak »vívmányok«, ám a párizsi békeszerződés (1947. évi XVIII. tv.) már abba a körbe és korba esik, aminek közjogi folytonosságát a tervezet nem ismeri el. Holott e törvény előírta, hogy Magyarország minden szükséges intézkedést tegyen meg azért, hogy mindenkinek, megkülönböztetés nélkül »biztosítsa az emberi jogok és az alapvető szabadságok élvezetét«, egyúttal megtiltotta, hogy Magyarország a jövőben engedélyezze bármely olyan »fasiszta jellegű, politikai, katonai avagy katonai színezetű szervezetnek a működését, amelynek célja az, hogy megfossza a népet demokratikus jogaitól.«
Bár a békeszerződés aláírói - ezzel Magyarország szuverenitását elismerő és garantáló hatalmak - közül több megszűnt, bízzunk abban, hogy a jogutódok és a többi szerződő fél ezt nem tekinti a békeszerződés felmondásának. Esetleg háborús oknak.”