„- Mennyire befolyásolja a befektetők hozzáállását hazánkhoz az a tény, hogy az IMF-es hitelmegállapodás témáját szinte hisztérikusan kezelik a nemzetközi sajtóban?
- Nem a médiában megjelent kommentárok számítanak, hanem az, hogy a magyar kormány legyen elkötelezett a költségvetési hiány és az államdósság csökkentése mellett. Az elkötelezettség elvi kinyilatkoztatása azonban nem elegendő, ennek a szándéknak a büdzsé számaiban is kell tükröződniük. (...)
- Kovács Árpád volt számvevőszéki elnök azt nyilatkozta, hogy a kormányt olyan irányba próbálják mozgatni bizonyos érdekkörök, amelyek számukra hoznak előnyt. Hogyan tudná Magyarország saját gazdasági érdekeit érvényesíteni? Hogyan lehet sikeres a gazdasági szabadságharc?
- Gazdasági függetlenségünk és gazdaságpolitikai szabadságunk azzal növelhető, ha minél hamarabb jelentősen csökkentjük eladósodottságunk arányát a GDP-hez képest. Magyarország szabadságát eddig az a politika határolta be, amelyik az ország hiteleit növelte. Ebben az IMF-fel közös nevezőre lehet jutni. Téves a gazdasági szabadságharc fő célját abban meghatározni, hogy növeljük mozgásterünket a nagyobb arányú eladósodás érdekében: a nagyobb hiány ugyanis ezt jelenti.”