Orbán a híd előtt

2010. szeptember 08. 07:30

A száz napról megtudtuk, amit erre méltónak gondolt a miniszterelnök, de már a százkettedikről semmit.

2010. szeptember 08. 07:30
„Tegnap Orbán Viktortól már nem is a baloldali, hanem valamiféle neoliberális utópia bukásáról hallottunk, ami abban állt volna, hogy lehet pénzt csinálni munka nélkül – hogyne lehetne, betéti kamatnak vagy tőzsdei árfolyamnyereségnek hívják –, majd egy technokrata utópia bukását is nyugtázta a miniszterelnök. Eszerint lehetne a nép nevében az emberek ellen kormányozni, de hát amit így írt le, az nem utópia, hanem a második Gyurcsány-kormány komoly politikai hibája volt. 

Megtudtuk még azt is, hogy az új kormány, amelyet vezetője ezúttal nem a szavazófülkék, hanem a kétharmad forradalmáraiként írt le, a szociális biztonság érdekében nem hajlandó feladni a jelzáloghitelesek kilakoltatási moratóriumát, az energiaár-stopot,  a gazdaság fellendítésére történelmileg (nálunk) példátlanul alacsony társasági adót vezetett be, és előkészítette minden idők legalacsonyabb személyi jövedelemadóját. Ezek már valóban komoly mondatok és tettek.

Nyolc éve vagy még régebben szeretnénk megtudni, hogyan lehet ezeket egyszerre megoldani. (Bár lehetne!) Erről azonban szó sem esett. Így aztán az egészségügy, az oktatás, a közigazgatás, az ipar vagy a mezőgazdaság gondjai­ról, esélyeiről sem. A száz napról megtudtuk, amit erre méltónak gondolt a miniszterelnök, de már a százkettedikről semmit. A Kötcsén megkezdett mondat – és a benne lévő dráma – politikai magánüggyé vált.”
az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 26 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
NÉGYmadár
2010. szeptember 08. 13:38
S eljöve a századik nap. http://negymadar.blog.hu/2010/09/08/profecia
várúr
2010. szeptember 08. 12:16
Nem értem, Viktor miért nem beszélt a Szt. János bogarak jövő évi várható fényerejéről, ha már a Szt. Imre gimnáziumban beszélt. A derék Nagy N. Péter erre is rákérdezhetett volna.
Bell & Sebastian
2010. szeptember 08. 10:49
"-hogyne lehetne, betéti kamatnak vagy tőzsdei árfolyamnyereségnek hívják-" -beszúrás a T. szerző műve. Amennyiben fenti spekulációs tőke hozadéka meghaladja a termelő tőkével elérhető jövedelmet (fedezet), ki a bánat akar ekkor munkahelyekbe befektetni, termelő tőkéből élni? De akkor miből? Hát a felvett hitelekből, amivel tovább fűtjük a tőzsdét, a mégnagyobb hozam reményében. Tipikus eset arra, amikor az államot változtatják kamatozóvá (hogy a szelvényvagdosók megszedhessék magukat), a nép (aki a legvégén fizet) meg szív, mint torkos borz. Annak, amit kiloptak, -csak a kamatait- vagy 10-15 évig fizetjük még, és csak ez után jön a tőke-része, levegőt se' hagytak! Addig is kuss legyen, amíg vissza nem áll a 2002 -es állapot, kibaszott rablóbanda!
kesztió
2010. szeptember 08. 08:53
Na, ez vajon a sors keze, vagy technikai baki? A DigiTV „feliratozta” Orbán beszédét: http://szabadter.wordpress.com/2010/09/08/szaz-bolondot-ezeret-csinaljatok-csinaljatok/
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!