Elpattant egy húr Gyurcsány Ferencnél: nagyon nem tetszik neki „Orbán szájhősködése”
Nem bírta türtőztetni magát a DK elnöke. Azonnal hangot adott a felháborodásának.
A Fidesz nem arathatott volna ilyen kiütéses győzelmet, ha az MSZP és az SZDSZ által vezetett kormányok nem amortizálják le az országot.
„A szavazatokban megnyilvánuló nemzeti egység egyáltalán nem független attól, ami az elmúlt időszakban zajlott nálunk: a Fidesz nem arathatott volna ilyen kiütéses győzelmet, ha az MSZP és az SZDSZ által vezetett kormányok nem amortizálják le az országot, nem járatják le magukat és a demokrácia intézményeit, nem züllesztik működésképtelen, korrupt ronccsá az államigazgatást. A beütő gazdasági krízis nélkül még a szocialista vezetésű kormányok és frakciók működése sem lett volna elég ahhoz, hogy a 2006-os választáshoz képest ilyen sok szavazó válasszon másik pártot. Egyes pénzügyi szakemberek - és a leköszönő Bajnai-kormány - szerint már kifelé megyünk a válságból. De akár a munkanélküliségi adatokat nézzük, akár a sorra bezárni kényszerülő boltokat, akár a felfoghatatlan módon még tovább szegényedni képes falvakat, akár a Széchenyi után száznyolcvan évvel hitelhiányban fuldokló vállalkozásokat, akár a lakosság várakozásairól szóló felméréseket nézzük, egyértelmű: a magyarok többsége semmi ilyesmit nem érez. (...)
A győztesnek nem igaza van, hanem feladata - mondta Orbán Viktor, pedig ilyen értelmes dolgot forradalmárok ritkán mondanak. Ezzel a hozzáállással biztosan többre jutunk majd, mint azzal, hogy veregetjük egymás vállát, öregem, milyen világraszóló nagy eredmény volt ez. Ha a most elzavart korrupt hivatalnokok helyére nem jönnek újak, ha az egyelőre alternatíva nélkül maradt Fidesznek lesz ereje, hogy ne szolgáltassa ki a nemzetgazdaságot a pártot támogató üzleti érdekeknek, ha a remélt együttműködésben a legkiszolgáltatottabb, érdekérvényesítésre képtelen polgártársaink is megtalálhatják a helyüket és ha a választási győzelmet ünnepelve még elfogadható leegyszerűsítések helyét a dolgos hétköznapokon átveszi a problémák és megoldások összetettségét is feltáró egyenes beszéd, na akkor mondhatjuk majd, hogy megérte forradalmat csinálni - bármilyen különösen hangzik is ez a szó egy papíron normális parlamenti demokráciában.”