Közelebb kerültek a tudósok a Földön kívüli élethez
Egy elemzés során arra jutottak, hogy minden csillagrendszerben előfordul legalább egy olyan világ, amelyben így vagy úgy van folyékony víz.
A korábban hasonló hibernált állapotban talált egyedek csak pár évtizedig voltak képesek túlélni.
A tudósok sikeresen felélesztettek egy 46 ezer éves orsóférget, amelyet a szibériai talajban találtak. A féreg olyan állatokkal élt egyszerre, mint a gyapjas mamut, vagy épp a kardfogú tigris. Az orsóféregre hibernált állapotban, kriptobiózisban találtak rá, több mint 10 méterrel a föld alatt. Ez azt jelenti, hogy az állat anyagcseréje olyan minimális szintre csökkent, hogy képes volt oxigén és víz nélkül életben maradni, számolt be a felfedezésről Twitteren a T7 News.
Teymuras Kurzchalia, a drezdai Max Planck Molekuláris Sejtbiológiai és Genetikai Intézet emeritus professzora szerint ez egy hatalmas tudományos eredmény,
mivel a korábban hasonló állapotban talált élőlények csak évtizedeket voltak képesek túlélni.
Az ilyen egyedek tanulmányozásával a tudósoknak sikerülhet megérteni, hogyan őrizhető meg az élet rendkívüli környezeti hatások mellett is, illetve, hogy egyes állatok miként élhetnek túl rendkívül szélsőséges időjárási viszonyokat nagyon hosszú időn keresztül.
Ezt is ajánljuk a témában
Egy elemzés során arra jutottak, hogy minden csillagrendszerben előfordul legalább egy olyan világ, amelyben így vagy úgy van folyékony víz.
Nyitókép: Twitter/Shadi Hoby Yani