„Megjött a magyar tank” – már megint megőrülnek a törökök a magyar válogatott játékosáért

2025. július 12. 19:18

Szalai Attilát kitörő örömmel fogadták a török szurkolók új klubjában, a Kasimpasában, de a Fenerbahce szimpatizánsai is örülnek, hogy nem egy ősi riválishoz igazolt.

2025. július 12. 19:18
null

Mint beszámoltunk róla, a 47-szeres magyar válogatott Szalai Attila visszatér a török élvonalba, és a Kasimpasa labdarúgó-csapatában folytatja pályafutását. A 26 éves védő a hét elején már Isztambulba utazott, hogy véglegesítse a szerződését, új együttese pedig pénteken hivatalosan is bejelentette az érkezését. Szalai – Marco Rossi magyar szövetségi kapitány egykori meghatározó játékosa – egy évre kölcsönbe került a törökökhöz.

Ezt is ajánljuk a témában

A német Hoffenheim futballistáját az elmúlt idényben többször kölcsön adták, ám sem Freiburgban, sem a belga Standard Liège-ben nem sikerült tartósan alapemberré válnia. A Kasimpasánál viszont újra bizonyíthat a jól ismert Süper Ligben, ahol korábban már a Fenerbahce színeiben letette a névjegyét.

Kíváncsiak voltunk, vajon a törökök hogyan fogadják Szalait – volt egy olyan sanda gyanúnk, hogy kitörő örömmel, hiszen a Fenerbahce szurkolói megőrültek érte. E sorok írója szemtanúja volt 3 évvel ezelőtt, amikor Grazban egy felkészülési mérkőzésen a törökök szó szerint megrohamozták a magyart, szétszedték egy-egy autogramért és közös szelfiért. 

A pozitív fogadtatás már abból is látszik, hogy a védő Instagram-oldalán az átigazolást bejelentő poszt szombat délutánig már közel 55 ezer lájkot kapott.

A hozzászólások is cunamiként árasztják el a posztot – véleményt nyilvánítanak a Kasimpasa és a Fenerbahce szurkolói is.

Előbbiek egyértelműen üdvözlik a magyart, hozzászólásaikat elárasztják a szívecskék, és mind nagyon-nagyon pozitívak.

„Üdv a ligában, Ati!”, „Sok szerencsét, Attila bátyám!”, „Attila király visszatér”, „Nagyon jó igazolás, szerintem a védelmünk jobb lesz vele!”

Vannak, akik egyszerűen „magyar tankként” aposztrofálják Szalait, persze ők is nagyon örülnek az érkezésének.

A Fenerbache szimpatizánsai is örülnek Szalainak, hozzászólásaikból úgy tűnik, hiába isztambuli mindkét klub, nagy rivalizálás nincs közöttük.

„Vigyázzatok rá nagyon!”, „Legalább nem olyan helyre ment, amit nem szeretünk.”, 

Gyakorlatilag ő félig török. Sok szerencsét neki! Mostantól a Fenerbahce ellen fog játszani.”

„Nézzétek meg jól, félig török ez a srác!”, „Üdv, a testvérek csapatában, jó választás.”

De vannak olyanok is, akiknek összetörte a szívét (ezt erre utaló emojival is jelezték):

„Azt hittem, a véred sárga és sötétkék.”, „A francba, Ali, mi a franc???”

Nyitókép: kasimpasa.com.tr

Összesen 1 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
johannluipigus
2025. július 12. 19:58 Szerkesztve
Amikor 3 éve Törökországban voltunk, egy török Trójában áradozott Szalai Attiláról, miután rájött, hogy magyarok vagyunk. Nem mertem azt mondani, hogy a tököm se tudja, hogy ki az a Szalai Attila.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!