A meccs egyik legjobbja, a vb-felfedezett Nagy Ákos eksztázisban úgy fogalmazott, nem is nagyon tudna felidézni egyetlen konkrét momentumot sem a mérkőzésből, csak azt, hogy minden magyar gólnál egyszerre üvöltött a csapat. Mint mondta, az volt a célja, hogy fiatal játékosként minél jobban felvegye a világbajnoki elődöntő ritmusát, s ott segítsen, ahol tud, így a győzelem után egy „áthatolhatatlan boldogságfal”, igazi lila köd lengi körül.
A szövetségi kapitány Varga Zsolt kiemelte, hogy a regnáló olimpiai bajnokot legyőzve sikerült bejutni a világbajnoki döntőbe, ami csak még inkább felértékeli a sikert.
Harminc kiállítást azért nagyon nehéz menedzselni, a végére kezdtünk is elfogyni. Éppen ezért elképesztően büszke vagyok a srácokra: a hatalmas szív és a munka gyümölcse volt ez a győzelem!”
Angyal Dániel büszke édesapaként nem okozhatott csalódást kislányának:
„Megígértem a kislányomnak, hogy megnyerjük ezt a meccset – jó apuka módjára betartottam az ígéretemet. Borzasztóan elfáradtunk, nem is játszottunk túl jól, de egyetlen dolog számít: hogy ott vagyunk a döntőben. Nem szép játék kell, hanem győzelem kell!”
A döntőbe jutással kereken 20 év, 2005 után fordul elő ismét, hogy férfi és női válogatottunk egyaránt világbajnoki finálét vívhat. A hölgyek szerdán magyar idő szerint 15:35-ös kezdéssel a görögök ellen ugranak vízbe, míg a férfiak egy nappal később ugyanebben az időpontban a Görögországot ötméteresekkel legyőző spanyolokkal vívnak meg az aranyéremért.
Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd