Hivatalos: eldőlt, hogy ki lesz a Magyar Vízilabda Szövetség elnöke
Az MVLSZ szombaton tisztújító közgyűlést tartott.
Az MVLSZ elnöke, Madaras Norbert értékelte a párizsi olimpián történteket.
Fotó: a szerző felvétele
A Magyar Vízilabda Szövetség újonnan megválasztott elnöksége két egymást követő ülésén tárgyalt a felnőttválogatottak szövetségi kapitányairól. Az új olimpiai ciklus kezdetén fontos döntést hoztak, amelyet Madaras Norbert elnök jelentett be. Mint ismert, a párizsi ötkarikás játékokon a férfiakat Varga Zsolt, a női csapatot pedig a Mihók Attila-Cseh Sándor páros vezette. Ez utóbbi felállás változik a folytatásban.
„A régi-új kapitányok miatt vagyunk most itt. Az olimpia után azonnal elnökségi ülést tartottunk, a fő téma a párizsi szereplés értékelése volt. Ezt követően meghallgattuk a kapitányokat is, akikkel október 22-ig volt érvényes megállapodásunk. Az olimpiával kapcsolatban vegyesek az érzéseim a negyedik és az ötödik hely miatt, de azt látni kell, hogy nüanszok ezúttal nem felénk dőltek el.
Rendkívül szűk a különbség a topcsapatok között, az összes negyeddöntő egy góllal vagy ötméteresekkel dőlt el.
A folytatásban is azon dolgozunk, hogy az apró részletek felénk billenjenek. Nagyon erős a mezőny, és rendre esélyesnek kiáltanak ki bennünket, de bátran kimondhatjuk, hogy Párizsban nem mi voltunk a legerősebb csapat.
Az elnökség úgy döntött, hogy Varga Zsolt marad a férfi válogatott szövetségi kapitánya, a hölgyeknél viszont változás történik.
Mihók Attila munkájával elégedettek voltunk, továbbra is dolgozik majd a szövetség kötelékében, de szerettünk volna egy klubfüggetlen szakembert a nemzeti csapat élére, így Cseh Sándor viszi tovább a női együttest. Nagyon sokat foglalkoztunk az olimpiával, rengeteg elemzés van a hátunk mögött, sok olyan változást vezetünk majd be, amelyet bizakodva várunk” – fogalmazott Madaras Norbert, a szövetség elnöke.
Ezt is ajánljuk a témában
Az MVLSZ szombaton tisztújító közgyűlést tartott.
A férfi válogatott szövetségi kapitánya, Varga Zsolt öt világversenyen vezette a nemzeti csapatot, ezeken négyszer játszottunk elődöntőt.
„Szeretném megköszönni a bizalmat az elnökség részéről, hogy folytathatom a munkát. A mögöttünk lévő két év rendkívül speciális és fontos volt, a karrierem szempontjából is kiemelkedő, sokat tudtam tanulni belőle. Érdemes ez az időszak a tapasztalatok elemzésére is, ezekből sokat lehet profitálni, a negatív pillanatok, a kudarcok is az alapjait képezhetik a jövőnek. A válogatottnál zajló munkát évről évre kell felépíteni. Teljesen más egy klubcsapat élete és a nemzeti csapat. Egymásra épülnek az évek. Elindult a munka, egy taktika, amelyre már lehet építeni. Fontos látni, hogy nagyon közel vannak egymáshoz a csapatok játéktudásban, nincsenek igazán kiemelkedő csapatok. Jó példa erre, hogy a spanyolok és az olaszok sem szerepeltek jól Párizsban. Új csapatot kell építeni, új vezéreket kell felépíteni, egy generáció búcsúzott, így teljesen új gerince lesz majd a gárdának. Az egókat alá kell rendelni a csapat érdekének, de e mögött óriási munka van” – mondta Varga Zsolt a sajtóeseményen.
A szolnoki vízilabdában már felért a csúcsra, az utánpótlásban is letette a névjegyét, Cseh Sándor számára most egy új kihívás következik a karrierjében: az eddigi társkapitány egyedül folytatja a munkát a stáb élén.
„Szeretném megköszönni a Magyar Vízilabda Szövetségnek a lehetőséget. Mindig megtisztelő, ha kapok egy fontos feladatot. Nagyon szeretem a vízilabdát, érdekes és megtisztelő kihívás. Nagy terveim vannak, de közben tudom, hogy sok nehézséggel kell majd szembenézni. Olyan pillanatban kerültem bele a női vízilabdába, amikor három világversenyre kellett felkészülnünk és mindent alárendelni annak, hogy a csapat kijusson az olimpiára. Most egy új időszak kezdődik, a tapasztalatom az, hogy egy csapat kialakítása másfél éves megfeszített munka eredménye. Összességében jó irányba mozdult el a csapat, de mindenkiben maradt egy kis hiányérzet az olimpiai szereplést illetően. Szeretném folytatni a megkezdett munkát, de újdonságokkal is készülök.
Régóta vagyok a sportágban, de a női szakágban csak egy éve jelentem meg.
Sokat tanultam, fejlődnöm kell és tapasztalnom, remélem, hogy lesz erre erőm. A következő években arra koncentrálok, hogy ez minél sikeresebb időszak legyen” – jelentette ki Cseh Sándor.
A kapitányok két plusz kétéves szerződést kapnak november 1-től, amelyek felbonthatók, ha egy világversenyen nem jutnak a legjobb négy közé, de egy ötödik hely azért nem jelenti a szerződés automatikus felbontását.
Ezt is ajánljuk a témában
Az egykori szövetségi kapitány úgy véli, nagyon apró dolgokon múlt az olimpiai eredmény.