Rasovszky Kristóf: Hosszú Katinka megvárhatta volna a levelével az olimpia végét!
2024. augusztus 24. 18:00
Olimpiai bajnok hosszútávúszónk a Betlehem Dáviddal közös eksztázisról, a kezdeti nehézségekről, Risztov Éváról, Hosszú Katinkáról és a tovább motivációról is mesélt.
2024. augusztus 24. 18:00
5 p
17
1
34
Mentés
Nyitókép, fotó: MTI/Balogh Zoltán
A tízkilométeres hosszútávúszásban aranyérmet szerző klasszisunk a Magyar Nemzetnek adott nyilatkozatában elárulta: az olimpia után Szerbiában pihentek a feleségével, ahol az úszást nem erőltette, de a kajak és a SUP azért előkerült...
A tízkilométeres táv a célba érkezés miatt is emlékezetes marad: Betlehem Dáviddal egymás nyakába borulva ünnepelték a diadalt. Erre a jelenetre így emlékszik Kristóf:
„Azzal, hogy együtt végeztünk a dobogón, egy két éve kergetett álmunk vált valóra. Már régóta szerettünk volna együtt ünnepelni egy nagy verseny végén, legyen az Világkupa, Eb- vagy vb, de valahogy sosem ment. Ha az egyikünknek jól jött ki a lépés, akkor a másiknak biztos nem.
Az, hogy pont az olimpián sikerült, az teljes eksztázist jelentett, és abban az ölelésben benne volt mindaz, amin együtt keresztülmentünk az elmúlt években”.
Rasovszky azt is elárulja: pályafutására óriási hatással volt Risztov Éva 2012-es londoni ötkarikás diadala.
„Éva sikere új utakat nyitott, többek között előttem is, és meg kell említeni Olasz Annát is, az ő huszonöt kilométeres vb-ezüstjét, meg a temérdek érmét. Összességében pedig az dobott nagyot a nyílt vízi úszáson, hogy 2008-ban bekerült az olimpiai programba, és azóta is folyamatosan bővül, erősödik a mezőny, tehát ami tegnap elég volt a sikerhez, az holnap már nem biztos, hogy elég lesz” – mondta.
Kihagyhatatlan téma volt Hosszú Katinka nyílt levele, amelyet háromszoros olimpiai bajnokunk még a tízkilométeres verseny előtt hozott nyilvánosságra, amely a nyílt vízi úszók szövetségi kapitánya, Gellért Gábor szerint éppen Rasovszkyt zavarta meg legjobban. Kristóf minderre így emlékszik:
„Mindenkinek joga van a véleményhez és annak kinyilvánításához, ezt nem is szeretném vitatni, de az időzítés tényleg nem volt a legszerencsésebb.
Lementek a medencés versenyek, következtünk mi, és azt éreztem, hogy az úszósportban a fókusz megint nem rajtunk, az olimpián következő versenyeinken volt, hanem valami máson. Nem tudom, hogy egy ilyen levélnek van-e jó időzítése, de talán meg lehetett volna várni vele az olimpia végét”.
Kérdés: a világbajnoki és olimpai sikerek után van-e még feljebb? Mi motiválhat egy bajnokot?
„Egyelőre úgy érzem, vannak még céljaim az úszásban, az utóbbi években a medencés számokra is egyre nagyobb fókuszt helyeztünk, tavaly a fukuokai vb-n hatodik lettem ezerötszázon, idén Dohában ötödik nyolcszázon. Szeretném megdönteni négyszázon Kis Gergő országos csúcsát, amit már nagyon régóta, 2009 óta őriz. Olimpiai bajnokként pedig jó lenne még egy ideig a csúcson maradni, szóval találok motivációt. De ha úgy alakulna, hogy az úszás már kisebb szerepet töltene be az életemben, akkor sem aggódnék, mert erős családi háttér van mögöttem, a feleségem mindenben támogat” – fogalmazott.
A párizsi játékok után sorra repülnek ki a veszprémi fészekből Szokolai László tanítványai, így az év edzőjének is jelölt szakember fókusza már a következő generáció úszósikerein van. A 60 éves tréner egyelőre Los Angelesig tervez.
A sportvezető reméli, hogy legutóbbi kitüntetése nem egy életpálya lezárása, hiszen még rengeteg tennivalója akad. Személyes sikerének tartja, hogy Párizsban mindegyik magyar aranyéremért élőben szurkolhatott, és bízik benne, hogy a budapesti olimpia megrendezése nem csak egy álom marad. Interjúnk!
Nyilatkozatháború tört ki a Magyar Úszó Szövetség és a Észak-Karolinai Állami Egyetem edzője között. Branden Holloway zsarolással vádolja a MÚSZ-t, amely módosította eredeti közleményét.
A Magyar Paralimpiai Bizottság pénteki közgyűlésén egyhangú szavazással választották újra elnökké a sportvezetőt, így immár harmadik ciklusát kezdheti a szervezet élén. Lapunknak elárulta, mit tanult a fogyatékkal élőktől, illetve mit jelent a parasportnak, hogy az egyik edzője lett Milák Krisóf kiválasztottja.
Volt korábban olyan érzésed, hogy nem mehetsz el valahova, nem nézhetsz meg valamit, vagy nem olvashatsz el egy cikket, esetleg könyvet? Nekünk volt.
p
0
0
4
Hírlevél-feliratkozás
Ne maradjon le a Mandiner cikkeiről, iratkozzon fel hírlevelünkre! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és elküldjük Önnek a nap legfontosabb híreit.
Összesen 34 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
polárüveg
2024. augusztus 25. 00:45
Nem volt véletlen Hosszú Katinka levelének az időzítése.
Minden magyar olimpikon és olimpiai csapat célkeresztben van, a legváltozatosabb módszerekkel akadályozzák az olimpiai éremszerzésüket.
A botránykeltés az egyik a sok módszer közül. Bíró befolyásolása, legyengítő hasmenés okozása, nem jellemző totális lefagyás (pl. Szilágyi most egyéniben), szexuális lemerítés döntő futam vagy meccs előtt, lehetetlenné tétel lejáratással, hirtelen szívhalál, és hosszú lehetne még a lista.
Jó lenne, ha sportolóink védelmével a magyar sportvezetés és hírszerzés már foglalkozna. Időben.
Az olimpiai falu hátfájást okozó ágybetétei, néhol szauna hőmérsékletű szobái, és csökkentett húsétkezése erősen kérdőjeles - volt ilyen korábban?
Mert ezek használata a francia sportolóknak juttatott előnyt.
Ilyen körülmények közötti magyar éremszerzéseket így kell értékelni.
Hosszú gusztustalan, pénzéhes, kártékony és ártó. Tűnjön el végre az úszók életéből, hátha évek múlva valami pozitív jut majd az emberek eszébe róla. Mert most egyre kevésbé.