ÉLŐ
Franciaország

Focisulit rendeztek Szoboszlaiék az Eb-főpróbán

2024. június 08. 17:32

Élő közvetítés a válogatott debreceni felkészülési mérkőzésről: Magyarország–Izrael 3–0 (3–0)

Nyitókép: MTI/Derencsényi István

Kijavította a dublini kisiklást szombat este Debrecenben a magyar válogatott, amely Izrael válogatottját az első félidőben mutatott remek játékkal 3–0-ra megverte. A mienk tehát győzelemmel hangoltak a jövő hét végén kezdődő németországi Európa-bajnokságra. A második félidőben Marco Rossi lecserélte Szoboszlai Dominikot, aki befáslizott lábbal jött le a pályáról. Reméljük, nem sérült meg. A meccs utáni ünneplésnél már mosolyogva ment körbe a Nagyerdei Stadionban.

93. perc: Vége a mérkőzésnek, Sallai és Varga két góljával 3-0-ra nyert Magyarország.

93. perc: Altman szabadrúgását Gulácsi védte könnyedén.

91. perc: Biton helyére Omri Altman állt be.

90. perc: Két perc a hosszabbítás.

87. perc: Csoboth jobb oldali beadását Ádám perdítette kapura, Glazer védett.

84. perc: Fiola tökéletes ütemben emelt jobbról a bal oldalon érkező Nagy Zsolthoz, aki kapura tudta emelni a labdát, ami a kapufán csattant, sajnos onnan kifelé pattant. Nem sokon múlott, hogy meglegyen a negyedik gólunk.

78. perc: Az utolsó magyar csere, Kerkez helyén Nagy Zsolt.

74. perc: A cserék nem hoztak eddig frissülést a magyar válogatottban, rendesen visszavettünk a tempóból.

71. perc: Ivószünet!

68. perc: Újabb csere, Gaj Melamed bement, Baribo lejött a vendégeknél.

66. perc: A hivatalos nézőszám: 19 900.

64. perc: Szafuri lövését könnyedén ölelte magához Gulácsi.

63. perc: Sorra rúgták a szögleteket a vendégek, de egyik sem jelentett komoly veszélyt.

59. perc: Kleinheisler vesztett labdát a középpályán, majd 22 méterre a kaputól felvágta Gordanát, amiért sárga lapot kapott. A szabadrúgást a védőfalba rúgták a vendégek.

57. perc: Szoboszlai kötéssel a lábán sétált le a pályára, a helyére Csoboth Kevin, Varga helyett Ádám Martin jött be. Reméljük, nincs nagyobb baja a csapatkapitánynak.

51. perc: Felmutatta a bíró az első sárga lapot, amit Roi Gordana kapott Gazdag felvágásáért.

50. perc: Szoboszlai iramodott meg a bal oldalon, majd passzolt a kilépő Vargához, akinek a lövését könnyen fogta a vendégkapus.

47. perc: A meccs első szögletét Izrael végezte el, Biton hosszú beadását Gulácsi könnyedén húzta le.

46. perc: Újabb magyar cserék, Lang helyén Fiola Attila, a gólszerző Sallai helyett Gazdag Dániel lépett pályára. A vendégek is váltottak, Kinda ment le, Perec jött be.

46. perc: Izrael kezdte a második félidőt.

A korábban megszokott formáját mutatta az első félidőben a magyar válogatott, amely magabiztosan, három góllal vezet a debreceni félkészülési mérkőzésen Izrael ellen. A számok is a mi fölényünket bizonyítják: 58 százalékban volt nálunk a labda az első játékrészben, 7-szer lőttünk kapura, 3-szor el is találtuk, amelyekből mind gól lett, a másik oldalon ez az arány 3/1, de a vendégek nem találtak Gulácsi kapujába.

45+2. perc: Vége az első félidőnek.

45. perc: Két perc lesz a hosszabbítás.

43. perc: Rendezte sorait az ivószünet után az izraeli válogatott, s ebben a cserék is segítettek!

41. perc: Csere nálunk is, Styles helyére Kleinheisler érkezett.

37. perc: Szoboszlai emelt Styleshoz, aki kicsit kapkodva kapu fölé lőtt.

32. perc: Megvan ez első sárga lap, Szalai Attila lépett oda elkésve Szafurinak!

30. perc: Cserélnek a vendégek. Arad helyére Idan Nahmiasz, Hofmejsztert helyére Ramzi Szafuri érkezett.

28. perc: Ivószünet!

27. perc: Az első izraeli helyzet kimaradt. Biton szabadrúgásból a 16-os elől ballal nem sokkal emelte a labdát a bal felső sarok fölé!

23. perc: Újabb hazai és újabb Varga-gól! Sallai jobb oldali beadását a Ferencváros csatára a bal alsóba fejelt középről, hét méterről, 3–0!

19. perc: Már 2-0! Megint Bolla volt a főszereplő. Szoboszlai bedobása után a Rapid Wien futballistája remekül játszotta át magát az egyik izraeli védőn, majd a középen üresen érkező Varga Barnabáshoz passzolt, aki három méterről az üres kapuba lőtt.

16. perc: Megfogta a gól a vendégeket, továbbra is nálunk van többet a labda.

11. perc: Vezetünk! Bolla jobb oldali beadását Varga visszafejelte Sallai Rolandnak, aki közelről, hét méterről a bal alsó sarokba passzolt, 1–0!

6. perc: Szoboszlai jobb oldali beadás után Varga lövése a kapufán csattant. Nagy helyzet volt...

1. perc: Telt ház, 20 ezer néző a Nagyerdei Stadionban.

1. perc: Magyarország kezdte a mérkőzést.

Marco Rossi szövetségi kapitány három helyen változtatott az írországi kezdőcsapathoz képest. Szalai Attila, Bolla Bendegúz és Callum Styles került be Dárdai Márton, Loïc Nego és Schäfer András helyett.

A feladat adott, kijavítani a keddi, írországi fiaskót, ahol Szoboszlaiék meglepetésre 2–1-re kikaptak a barátságos meccsen. Izrael ellen hazai pályán lehetne feledtetni a hét eleji kudarcot, és akkor jobb szájízzel utazhatunk a jövő héten kezdődő németországi Európa-bajnokságra.

Élő közvetítésünket lejjebb görgetve olvashatják.