És sportszakai szinten is kellemetlen az eset. A Red Bull Racinghez 2026-tól érkező motorgyártó, az amerikai Ford még a Horner-vizsgálat lezárása előtt jelezte, hogy nem elégedett az ügyben mutatott átláthatósággal, a múlt héten pedig kiderült, hogy a jelenlegi motorszállító, a Honda is részletes tájékoztatást vár az csapattól Horner-ügyben.
Amúgy a cikkekre reagálva a Red Bull Racing még mindig állítja, hogy Horner pozíciója biztos, élvezi a támogatást. Ezt maga az érintett is kijelentette a szombati futam után.
„Oliver Mintzlaff és a másik ügyvezető, Franz Watzlawick is mellettünk áll. Mindketten itt voltak ma, és nagyon-nagyon támogattak. Jó látni, hogy idejöttek, hogy támogassák a csapatot” – mondta Dzsiddában a Grand Prix után az angol csapatfőnök.