Bravúrgyőzelem: Magyarország megverte Portugáliát, s ott lesz az olimpián

2024. március 17. 20:34

A férfi kézilabda-válogatottunk a tatabányai selejtezőtorna utolsó meccsén 30–27-re nyert, s ezzel kijutott a nyári játékokra.

Nyitókép: MTI/Purger Tamás

***

A Magyarország–Portugália mérkőzés győztesével vált teljessé a nyári, párizsi olimpia férfi kézilabdatornájának mezőnye, miután Spanyolország, Szlovénia, Németország is megszerezte az indulási jogot. Számunkra egyszerű volt a képlet, meg kell vernünk a portugálokat a selejtező tatabányai tornájának vasárnapi zárónapján, s akkor ott vagyunk a nyári játékokon, a döntetlennel a nyugat-európaiak utaztak volna. Egy nagyon izgalmas meccsen szerencsére három góllal, 30–27-re megvertük a portugálokat, így mi leszünk ott Párizsban.

A mezőny legjobbjának megválasztott Imre Bence kilenc góllal, Bánhidi Bence és Szita Zoltán négy-négy találattal, Bartucz László 12 védéssel járult hozzá a sikerhez. A csoportot Norvégia nyerte a magyarok, a portugálok és Tunézia előtt.
A magyar férfiválogatott eddig nyolc alkalommal szerepelt az olimpián - legutóbb 12 évvel ezelőtt Londonban -, eddigi legjobb eredménye az 1936-os, az 1980-as, az 1988-as, a 2004-es és a 2012-es negyedik helyezés.

60. perc: Párizs jövünk! A magyar férfi válogatott 12 év után megy az olimpiára. Lékai lőtt még egy gólt a legvégén, 30–27.

59. perc: Másfél perccel a vége előtt Imre találta a portugál kapuba a jobb oldalról, 29–26.

56. perc: Imre 7 méteresből kettőre növelje az előnyünket, 27–25.

54. perc: Bravó! Ilic góljával újra vezetünk, 25–24.

52. perc: Imre Bence góljaival ismét egyenlő az állás, 24–24.

50. perc: Sipos kiállítása miatt két góllal meglépett az ellenfél, 22–24.

46. perc: Fazekas góljával végre megint döntetlen (22–22), de ez még nem elég az olimpiai kvótához.

45. perc: Egy gólra feljövünk Rosta góljának köszönhetően, 21–22.

44. perc: Állandósulni látszik a kétgólos hátrányunk, 20–22.

41. perc: Area 7 méteresét Mikler kivédte, 19–21.

36. perc: Bánhidit megrúgták, ám szabaddobás helyett a portugálok kontráztak, s lőttek újabb gólt, 18–20.

34. perc: Bánhidi Bence egyenlít egy szép lefordulás után, 18–18.

31. perc: Portugáliáé az első gól a szünet után, 16–17.

30. perc: Imre 7 méteresből kiegyenlít, 16–16  a félidőben.

29. perc: Rui Sliva góljával először vezet az ellenfél, 15–16.

27. perc: Fernandes ki is egyenlített, mire magyar időkérés jött, 15–15.

26. perc: Frade góljával egy gólja jönnek fel a portugálok, 15–14.

23. perc: Imre büntetőből szerzett góljával újra hárommal vezetünk, 14–11.

22. perc: Portela 7 méteres büntetőből két gólra csökkentette a különbséget, 13–11.

19. perc: Ilic góljával már néggyel vezetünk, 13–9.

17. perc: Bánhidi Bence góljának köszönhetően újra három gólos a különbség, 11–8.

15. perc: A félidő felénél egy góllal vezetünk, 9–8.

14. perc: Kicsit bealudtunk, s Portugália felzárkózott, 8–7.

12. perc: Szita Zoltán brillírozik, újra három gól a különbség, 8–5.

10. perc: Időt is kérnek a portugálok.

10. perc: Szita két góljával már három a különbség a javunkra, 7–4.

7. perc: A jó kezdés után továbbra is nálunk az előny, 5–4.

4. perc: Gyorsan potyognak a gólok, Imre góljával már 3–1-re vezetünk!

2. perc: Costa átlövésével egyenlített Portugália, 1–1.

1. perc: Szita góljával vezetünk, 1–0.

1.  perc: Magyarország kezdte a mérkőzést.