Elárulta a fideszes politikus az érte aggódóknak, miért fogyott le ilyen drasztikusan
Látványosak az eredmények.
A szerdán megtartott elnökségi ülésen döntés született: a külföldiek honosításában kiemelt szerepet játszó műkorcsolya szakági sportigazgatót, Vardanjan Gurgent felmentette a MOKSZ. Ezzel megvan a műkorcsolya belháború első vezéráldozata a mostanában számos vitával és konfliktussal terhelt sportágban.
Ahogy arról hetek óta részletesen és minden érintett szereplőt megkérdezve beszámoltunk róla, több fronton is vita alakult ki a hazai műkorcsolya szakágon belül. Az edző-szülő és edző-edző konfliktus a közelmúltban már egészen méltatlan szintre süllyedt. Az ügyben egy minapi edzéshelyszínen zajló pro és kontra atrocitás kapcsán már rendőrségi feljelentések is születtek, erről itt írtunk részletesen.
Arról se feledkezzünk el, hogy az elmúlt hetekben amellett sem mehettek el a szakág jövőjéért aggódók, hogy a folyamatos, elsősorban orosz származású sportolók honosítása – lett légyen az gyorsított eljárásban zajló módja, vagy akár honosítás nélküli, magyar színekben történő indítása – nagyon sokaknál kiverte a biztosítékot, hiszen például az idei junior világbajnokságra egyetlen Magyarországon született versenyző sem fért be a magyar válogatottba. A felnőtt vb-re is csak Láng Júlia utazhatott egyedül a karrierjüket idehaza kezdők közül.
Sokan azt gondolták, hogy a minapi Sebestyén Júlia – Galambos Rita konfliktus is alapvetően a magyar versenyzők kiszorulása miatti edzői frusztrációk okán erősödhetett fel, ami megint felvethette a műkorcsolya ágazati sportigazgató, Vardanjan Gurgen felelősségét.
A szakág irányításával megbízott szakember a szezonban felbukkanó problémák ellenére is úgy vélte e HUNSKATE weboldalán vele olvasható értékelésében, hogy „sikeres idényt zártak”. A számszerű eredményekben, kvalifikációs szempontból ez talán igaz is lehet, ugyanakkor eközben sokan tették fel a kérdést, hogy vajon ezekben a sikerekben mekkora része lehetett a hazai nevelésű versenyzőknek, ha be sem fértek a válogatottba.
A szövetségben szerdán megtartott elnökségi ülésen döntés született:
Ezzel megvan a műkorcsolya belháború első vezéráldozata a mostanában számos vitával és konfliktussal terhelt sportágban.
A nyitóképen: Ignateva Mariia és Szemko Danijil Leonyidovics magyar jégtáncospár a 2022-es tallinni műkorcsolya Eb-n. Fotó: MTI/EPA/Toms Kalnins