Elkészült a hároméves bérmegállapodás: csütörtökön kiderülhet, mennyivel nő a minimálbér és a garantált bérminimum 2027-ig
A Mandiner úgy tudja, meglesz az átlagos 12 százalékos minimálbér-emelés, de a részletekre csak holnap derül fény.
Ilyen még nem volt! Legalábbis Európa topligáiban. Szombatig tízszer egymás után soha nem ért a csúcsra csapat az öt nagy bajnokság egyikében sem. Ám ha megvizsgáljuk a kontinens összes pontvadászatát, akkor találunk ennél hosszabb nyerőszériákat is. Persze korántsem Bundesliga-szintű bajnokságokban.
Az öt nagy bajnokságban szombat estig az egy csapat által sorozatban kilenc megszerzett bajnoki cím volt a csúcs. Németországban a Bayern München, Olaszországban a Juventus büszkélkedhetett ezzel. A torinóiak sorozatáért sem kell sokat visszalapozni a történelemkönyvekben, mert 2012-ben kezdődött a nagy menetelés, vagyis egy évvel hamarabb, mint a münchenieké. Ám a zebráké 2020-ban véget ért, tavaly már nem tudták megszerezni a scudettot.
A Bayern egyedi tettet vitt véghez a tíz egymást követő bajnoki címével, de kisebb bajnokságokban előfordultak már ennél hosszabb sorozatok is.
Szintén 13-13 alkalommal nyerte zsinórban ugyanaz a csapat a Virsligát és a Cempionatot.
Mielőtt elátkoznának gyorsan leírom: a Virsliga a lett, a Cempionato a belorusz pontvadászat neve. Lettország focibajnokságát 1992 és 2004 között a Skonto Riga, Belorussziáét 2006 és 2018 között a BATE Boriszov uralta. A rigai csapat sorozatának érdekessége, hogy a Szovjetuniótól való elszakadás utáni első 13 bajnokságot söpörte be a Skonto.
Ám ezen a téren nem ezek a gárdák a csúcstartóak, mert van egy olyan, mely egymás után 14-szer nyerte meg hazája küzdelmeit.
A Lincoln Red Imps 2003 és 2016 mindig a legjobbnak bizonyult a honi vetélkedés során. Aki a név alapján nem tudná azonnal: Gibraltárt uralta ez a gárda 14 éven át.
Vagyis van még hová fejlődni a bajor társaságnak!
A nyitóképen: a Bayern München szurkolói május közepén a városháza előtt ünneplik majd a sorozatban 10. bajnoki címet.
MTI/EPA/Marc Müller