Megjöttek az első fotók: Trump aláírta első rendeleteit az Ovális Irodában (GALÉRIA)
Már hétfőn fontos döntések születtek.
A nyáron Münchenben majdnem kiütötte Németországot az Európa-bajnokságról, amikor 2-1-es vezetést szerzett Magyarországnak. Akkor végül a National11 egyenlíteni tudott, így „életben maradt”, de Schäfer András nevét örökre megjegyezték a német foci rajongói, és vezetői. A Bajnokok Ligája indulásért harcoló berlini csapat, az Union néhány nappal ezelőtt leigazolta őt.
Schäfer András akár már a hétvégén bemutatkozhatott volna új csapatában, az Union Berlinben, ám egy kisebb sérülés meggátolta ebben. Így csak a televízióban láthatta, amint új társai a német futball egyik legsikeresebb csapatának, a Borussia Mönchengladbach-nak az otthonában 2-1-re nyernek. Most kis szünet lesz a Bundesligában, két hét múlva, február első hétvégéjén a magyar focista úgy mutatkozhat be Augsburgban új csapata szurkolóinak, hogy az Union jelenleg a negyedik,
Aztán egy fordulóval később az „Öreg erdészházban" a Borussia Dortmund ellen debütálhat. Azon csapattal szemben, melynek világbajnok hátvédje, Mats Hummels mellől fejelte azt a bizonyos gólt az Eb-n. Valószínűleg ennek köszönheti a mostani szerződést.
Ki ez a magyar focista, aki a Bundesliga új sztárja lehet?
Schäfer András a múlt század utolsó évében született Szombathelyen, vagyis még csak 22 éves. Az Illés Akadémián ismerkedett meg a labdarúgással, majd 14 évesen az MTK-hoz került.
, majd 19 évesen leigazolta az olasz Genoa. Több Seria A-s találkozóra is nevezték, de abban a pontvadászatban (még) nem kapott szerepet.
2020 telén került Olaszországból a szlovák bajnokságban szereplő Dunaszerdahelybe, és itt már alapemberré vált. 2024-ig szóló szerződést kötött a dunaparti csapattal. Természetesen a korosztályos magyar válogatottakat is végigjárta a tehetséges középpályás, és 2020 nyarán kapott meghívást először a felnőtt válogatottba. Ha valakinek jól jött a 2020-as Európa-bajnokság elhalasztása, akkor az ő. Mert 2021-re beérett.
A korábbi magyar gólkirály, Preisinger Sándor, aki tagja volt 1996-ban az atlantai olimpián szereplő válogatottunknak, edzőként segítette Schäfer András pályafutását. Így emlékszik a fiatal középpályásra:
"Az U21-es válogatottban voltam az edzője, amikor Michael Boris irányította azt a társaságot. András feltűnően technikás srác volt, de fizikailag még nem tűnt úgy, hogy megállhatja a helyét egy erősebb pontvadászatban. Akkor még hiányzott belőle a jó értelemben vett agresszivitás. Jót tett neki a szlovák bajnokságban tett kirándulás, mert
A viccet félretéve, a Dunaszerdahelyben megerősödött, és minden esélye megvan arra, hogy a Bundesligában is megállja a helyét."
Az Union a német elsőosztály legkülönlegesebb csapata. Berlin azon részén található, mely az NDK része volt, a szovjet megszállás idején. Vagyis 1991-ig a kelet-német bajnokságban szerepelt, mely sokkal gyengébb volt a Bundesligánál. Az újraegyesítés után a többi egykori NDK-s csapathoz hasonlóan nehezen találta a helyét, gyakorlatilag a megszűnés szélére sodródott 2004-ben. Ekkor a
Ugyanis tízezrével mentek vért adni, és az azért kapott pénzt a klubnak adták. Majd négy évvel később amikor az „Öreg erdészház” átalakítására nem volt pénz, akkor a drukkerek mentek „kubikolni”. Ez egy ilyen klub.
Schäfer András számára az Union kerete szolgál egy jó, és egy rossz hírrel.
Jó, hogy a posztján lévő focisták nem jobbak tőle. A magyar emberek többsége valószínűleg soha nem hallotta Prömel, Öztunali, Möhwald, a japán Haraguchi, és Rani Khedira (nem cserélendő össze világbajnok testvérével, Samival) nevét. Viszont rossz hír, hogy a gárda azzal éri le a sikereit, hogy nagyon egységes, masszív, és egy ilyenbe nem könnyű bekerülni.
Szép feladat lesz, de Schäfer megoldhatja. És akkor akár a Bajnokok Ligájában is szerepelhet egy német csapat játékosaként az ősszel.
A nyitókép: MTI/Illyés Tibor