Tízgólos magyar győzelem a női kézilabda Eb-selejtezőn Golovin Vlagyimir bemutatkozó meccsén

2021. október 07. 17:11

A magyar női kézilabda-válogatott Portugália ellen játszotta első mérkőzését az Eb-selejtezőkön Érden. Az első félidő nehezen alakult, ám végül tíz góllal győztek a mieink Golovin Vlagyimir szövetségi kapitány bemutatkozásán.

Bánfalvi Szabolcs

A női kézilabda Európa-bajnoki selejtező 5. csoportjába sorsolták Magyarországot, amely az első fordulóban Portugáliával mérkőzött meg szerdán hazai pályán, Érden. A találkozó azért is volt különleges, mert

ezen a meccsen mutatkozott be az új szövetségi kapitány, Golovin Vlagyimir.

Érdekesség, hogy a szakvezető és segítője, Pigniczki Krisztina – aki ezúttal is segíti Golovin Vlagyimir munkáját a felnőtt válogatottnál – világbajnoki címig vezette a magyar csapatot az U20-as női kézilabda-világbajnokságon 2018 nyarán Debrecenben, s az akkori gárdából többen is a jelenlegi felnőtt nemzeti együttes tagjai: Háfra Noémi, Tóvizi Petra, Lakatos Rita, Kácsor Gréta, Klujber Katrin és Márton Gréta. Ráadásul Golovin és Pigniczki irányította az U19-es Európa-bajnok magyar juniorválogatottat, amelynek soraiban játszott Vámos Petra, a portugálok elleni felnőtt gárda irányítója.

Golovin Vlagyimir, a magyar válogatott szövetségi kapitánya magyaráz a játékosoknak a Portugália ellen játszott női kézilabda Európa-bajnoki selejtező mérkőzésen az Érd Arénában 2021. október 6-án. MTI/Kovács Tamás

A magyar válogatott 16 fős keretéből ezen a meccsen kimaradt a Győri Audi ETO KC balszélsője, Fodor Csenge, – aki szintén U20-as világbajnok lett 2018-ban –, valamint a német Bietigheim kapusa, Szikora Melinda és a női kézilabda NB I-ben szereplő Vác beállója, Helembai Fanny. A tokiói olimpián szereplő együttes kapitánya,

Kovacsics Anikó a vállsérülése miatt még nem léphetett pályára, így helyette az új csapatkapitány a kezdőkapus Bíró Blanka lett.

A portugálok elleni találkozó első gólját Klujber szerezte hétméteresből az első percben, s ezzel az ő nevéhez fűződik a Golovin-korszak első gólja is. A nyolcadik percben már néggyel vezettek a mieink (6–2), s ekkor a portugál szövetségi kapitány időt kért. Ezután két-három gólra csökkent a két gárda közti különbség, s a 21. percben Golovin is kikérte első idejét 13–11-nél. Meg is lett az eredménye, a 25. percben megint négy volt közte egészen a 28. percig. Azonban a luzitánok derekasan küzdöttek, az első félidő végére feljöttek két gólra, így 17–15-ös állásnál vonultak a csapatok az öltözőbe. Az első játékrészben gyorsan és lazán vezették a támadásokat a magyarok, viszont a védekezésben akadtak problémák, ám Bíró ezúttal is nagyszerű formában védett, s több nagy védéssel segítette a magyar együttest.

A magyar válogatott játékosai a Portugália ellen játszott női kézilabda Európa-bajnoki selejtező mérkőzésen az Érd Arénában 2021. október 6-án. Bíró Blanka (balra) az új csapatkapitány remekelt a kapuban. MTI/Kovács Tamás

A második félidő eleje magyar szempontból némi aggodalomra adott okot, hatperces hazai gólcsend következett, miközben a portugálok kiegyenlítettek a 35. percben (17–17). Majd a 37. percben sikerült Vámosnak bevennie az ellenfél hálóját, ez felébresztette a magyar alakulatot, amely hatgólos szériát mutatott be, míg a vendégek több mint hét percen keresztül nem dobtak gólt. Ezt megelégelte a luzitánok edzője, s a 42. percben 23–17-es magyar vezetésnél megint időt kért, immár másodjára ebben a játékrészben. Azonban nem sikerült rendezni a portugál sorokat, s a 48. percben már 10 gólra nőtt a mieink előnye (28–18). Az 51. percben pedig beállt Planéta Szimonetta is, a válogatottba a 2018. decemberi Eb után visszatérő jobbátlövő azonnal egy gyönyörű átlövésgóllal mutatkozott be (29–19).

A tízgólos különbséget a találkozó végéig megőrizte a magasabb játékerőt képviselő magyar alakulat, s végül 34–24-re győzött.

Papírforma-eredmény született, de ehhez kellettek Bíró szenzációs bravúrjai is, s az utolsó húsz percben jött ki a két csapat közti tudásbeli különbség a magyarok javára, akik legközelebb vasárnap Szlovákiával csapnak össze idegenben, ahol újabb győzelemben bízhatunk.

NŐI KÉZILABDA EURÓPA-BAJNOKI SELEJTEZŐ

5. CSOPORT, 1. FORDULÓ

MAGYARORSZÁG–PORTUGÁLIA 34–24 (17–15)

Érd. Vezette: Kulovic, Skaljic (bosnyákok)

MAGYARORSZÁG: Bíró B. – Lukács V. 6, Háfra N. 3, Tomori, Bordás, Vámos P. 1, Márton G. 2. Csere: Janurik (kapus), Klujber 9, Tóvizi 3, Kácsor 5, Tóth Eszter 2, Schatzl Nadine, Kovács Anett 2, Planéta 1, Lakatos R. Szövetségi kapitány: Golovin Vlagyimir

PORTUGÁLIA: Ferreira – Gouveiva, Monteiro, Lima 4, S. Rodrigues 1, Resende 5, Ribeiro 2. Csere: Gois, A. Costa (kapusok), Pereira 1, Santiago 3, Lage 3, Unjanque 2, Sousa 1, Minciuna 2, A. Silva. Szövetségi kapitány: José Silva

Nyitókép: Golovin Vlagyimir, a magyar válogatott szövetségi kapitánya tízgólos győzelemmel mutatkozott be a Portugália ellen játszott női kézilabda Európa-bajnoki selejtező mérkőzésen az Érd Arénában 2021. október 6-án. MTI/Kovács Tamás

Összesen 9 komment

pollip
2021. október 09. 20:42
Szuper volt a második félidő! Gratula! Fiatal csapat, nagy jövő áll előttük!:-)
Mich
2021. október 09. 20:41
Bravo Magyarország, bravo magyarok!
Búvár Kund
2021. október 08. 09:51
3-4 éve mondom, hogy Golovin kell a padra! Már a decemberi vb-n meglepetést várok a csapattól! Akár elődöntőt is, de legalább az 5. helyért fogunk játszani! Most évekig ott leszünk az élvonalba újra! Vova képes egy jó elegyet összerakni a fiatalokból és a tapasztalt játékosokból!