Putyin erős embere kőkemény figyelmeztetést küldött Donald Trumpnak

„Minden újabb ultimátum fenyegetés és a háború felé tett lépés” – így reagált az amerikai elnök bejelentésére Dmitrij Medvegyev.

Vlagyimir Putyin szövetségese, volt elnök, jelenleg Biztonsági Tanács helyettes vezetője, aki szélsőséges háborúpárti nyilatkozatairól ismert – például rendszeresen fenyegette egy időban nukleáris csapásokkal Ukrajnát és a Nyugatot.

„Minden újabb ultimátum fenyegetés és a háború felé tett lépés” – így reagált az amerikai elnök bejelentésére Dmitrij Medvegyev.


„Nem bocsátkozhatok minden részletbe arról, hogy mit tárgyaltunk tegnap, de biztosíthatom önöket, hogy nem kizárólag a kereskedelemről volt szó” – mondta Maroš Šefčovič hétfőn.


Dmitrij Medvegyevtől nem szokatlanok a hasonló konfrontatív kijelentések.


Dmitrij Medvegyev egyre inkább abban érdekelt, hogy továbbra is támadjon az orosz hadsereg.


Medvegyev szerint az Európai Unió egy Oroszország-ellenes politikai szervezetté fejlődött, amely fokozatosan katonai tömbbé válik.


Peszkov elmondta, hogy a Kreml „hiábavaló erőfeszítésnek” tart minden arra irányuló kísérletet, hogy a NATO-t meggyőzze, Oroszország nem tervezi a szövetség megtámadását.


Demkó Attila több forrást említve arról írt, hogy az irániak nem csak a teljes dúsított uránkészletet, hanem a centrifugák egy részét is sikeresen evakuálták.


Medvegyev szerint folytatódni fog a nukleáris fegyverek gyártása Iránban, és könnyen eszkalálódhat a helyzet a Közel-Keleten.


A volt cseh miniszterelnökkel a CPAC Hungaryn beszélgettünk a politikába való visszatéréséről, Ukrajna helyzetéről és arról, miben mutat példát Magyarország.


Medvegyev Starlink-részvényekért cserébe hajlandó vállalni a közvetítő szerepét.
