Aggasztó üzenet érkezett Oroszországból: a Nyugat minden „vörös vonalat” megsértett

Szergej Lavrov orosz külügyminiszter szerint a NATO „elvetette az illemet” a preventív csapás mérlegelésével.

Vlagyimir Putyin szövetségese, volt elnök, jelenleg Biztonsági Tanács helyettes vezetője, aki szélsőséges háborúpárti nyilatkozatairól ismert – például rendszeresen fenyegette egy időban nukleáris csapásokkal Ukrajnát és a Nyugatot.

Szergej Lavrov orosz külügyminiszter szerint a NATO „elvetette az illemet” a preventív csapás mérlegelésével.


Dmitrij Medvegyev reagált azokra a javaslatokra, melyek szerint atomfegyvereket kellene adni Ukrajnának.


Dmitrij Peszkov orosz elnöki szóvivő elmondta: az új Oresnyik hiperszonikus rakéta csupán figyelmeztetés volt a Nyugatnak.


A támadás után az orosz és ukrán vezetők eltérő verziókat adtak elő a fegyverek típusáról és hatásáról.


Ez „annak a jele, hogy eszkalálni akarják a helyzetet” – véli az orosz külügyminiszter.


Dmitrij Medvegyev többek között kijelentette, „Trump halálosan utál pénzt költeni mindenféle csatlósra és idióta szövetségesre”.


Nem az jött ki a legfrissebb elemzésnek, mint akire mindenki gondol.


Az orosz politikus szerint az amerikai politika fő mozgatórugója a katonai-ipari komplexum támogatása, az Ukrajnának nyújtott támogatás pedig ennek szerves része.


„Az Egyesült Államok magas rangú tisztviselői nem akarnak harmadik világháborút, de úgy gondolják, hogy az oroszok sosem fogják átlépni azt a bizonyos határt” – véli a volt orosz elnök.


Nem finomkodott a politikus.
