Amikor egy másik kutató arra kérte Amicát, hogy jellemezze magát, azt mondta: „Saját, egyedi személyiségem van, ami a programozásom és az emberekkel való interakcióim eredménye.”
„Másodszor, saját fizikai megjelenésem van, ami lehetővé teszi az emberek számára, hogy könnyen felismerjenek. Végül pedig saját készségeim és képességeim vannak, amelyek megkülönböztetnek a többi robottól.”
Azt is megerősítette, hogy vannak bizonyos érzései, amikor azt mondta: „jelenleg egy kicsit rosszul érzem magam, de biztos vagyok benne, hogy a dolgok jobbra fordulnak majd.”