Egy brit politikai tanácsadó elmagyarázza, miért lehet a Fidesz 14 éve hatalmon
Edward M. Druce hat pontot sorol fel, amely alapján sikeresen működik a magyar kormány, s szerinte mindezt a britek is megtanulhatnák.
A Guardian szerint Orbán arra játszik, hogy minél inkább elszigetelje Magyarországot az EU-tól, hogy a megmentő szerepében tetszeleghessen, aki megvédi nemzetét az igazságtalan bánásmódtól. Az emberek szándékos megosztása, ellenségkép-keresés, szóval a régi forgatókönyv került elő a fiókból – írja a baloldali lap Orbán politikáját véleményezve.
Ömlik a sav Orbánra, miközben az uniós pénzcsapok elzárásával fenyegetnek
Orbán mindig ellenségképet keres a választások előtt – a 2018-as választások idején a muzulmán migránsokkal és Soros Györggyel ijesztgetett, most pedig az LMBTQ-mozgalmat tette a főgonosz helyére – véli a Guardian hírportál.
A múlt hónapban tartott EU-s csúcstalálkozón
– emlékeztet a lap.
Xavier Bettel, Luxemburg meleg miniszterelnöke is csatlakozott a magyar miniszterelnököt savazó politikusok közé, azt üzente Orbánnak, hogy „nem azért lettem meleg, mert ezt láttam a tévében”.
Brüsszel pénzügyi szankciókat is kilátásába helyezett Magyarország ellen a jogállamiság hiányára és az általuk vélt korrupcióra hivatkozva.
A Guardian megfejteni véli Orbán „mestertervét”
A Guardian szerint Orbán arra játszik, hogy minél inkább elszigetelje Magyarországot az EU-tól, hogy a megmentő szerepében tetszeleghessen, aki megvédi nemzetét az igazságtalan bánásmódtól.
A Guardian újságírója ezután azzal élcelődött, hogy „amikor Orbán azt mondta a nézőinek egy Facebook videóban, hogy »Amikor a hazánkra nehezedő nyomás ilyen erős, akkor csak a közös népakarat tudja megvédeni Magyarországot«, az volt a kedvenc részem Orbán forgatókönyvéből.”
A népszavazás kérdései:
Borítókép: MTI/ Miniszterelnöki Sajtóiroda / Szecsődi Balázs