David Pressman lehetséges utódja is bevédte Orbán Balázst: „Valakit azért törölni, mert nem tetszik a hite és az értékei, elfogadhatatlan”
Bryan E. Leib szerint a woke-vírus Amerikában az egyetemi kampuszokon vert gyökeret.
Tizenöt startup került be a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) inkubációs programjába, a csapatok eddig mintegy 175 millió forint befektetéshez jutottak – tájékoztatta az egyetem csütörtökön az MTI-t.
A közlemény szerint
A Z10-ben jelenleg tíz, egyetemistákból álló, tőkebefektetést szerzett csapat dolgozik.
Az új akcelerátor programba február 28-ig várják a jelentkezőket a mentorok.
A közleményben felhívták a figyelmet arra, hogy a felsőoktatás szerepe megváltozott, az oktatás és kutatás mellett egyre nagyobb hangsúlyt kap a kutatási eredmények piaci hasznosítása, a társadalmi és vállalati együttműködések kiszélesítése és a startup vállalkozások támogatása.
A BME tudásbázis magját a több mint 21 ezres oktatói-hallgatói szakmai közösség és az egyetem szerteágazó – állami, vállalati és nonprofit – kapcsolatrendszere jelenti.
A közlemény szerint az innovációs ökoszisztéma kialakításában a szakterület-specifikus kutatás-fejlesztési projektek is jelentős szerepet játszanak, például a Nokia, a Vodafone Magyarország és a BME tavaly októberben kötött együttműködése, amelynek keretében az egyetemen kísérleti 5G hálózat és 5G laboratórium épül. Az ilyen típusú projekteknek köszönhetően az egyetemistáknak már az alapképzéstől kezdve lehetőségük van együttműködni olyan nagyvállalati partnerekkel, mint a Siemens, a Nokia, az MVM, a Richter Gedeon és a Rolls-Royce.
(MTI, címlap: MTVA/Bizományosi: Róka László)