Kaparhatják a falat Brüsszelben: Magyarország mögé sorakozhat fel Ausztria, Olaszország és Hollandia

„Szerencsére nem vagyunk egyedül” – fogalmazott az agrárminiszter.

A szingapúri gazdaság gyengébben teljesített a második negyedévben, mint azt korábban gondolták a szakértők. Az adatok fényében a gazdasági talpraállás tovább tarthat a kereskedelemtől nagymértékben függő országban, mint amire számítani lehetett.
Éves bázison az ország GDP-je 13,2 százalékkal csökkent a második negyedévben. A kormányzat ennél enyhébb, 12,6 százalékos zsugorodásra számított.
Szingapúrban a második negyedévben szinte végig életben voltak a korlátozások, amely nagyon rossz hatással volt a gazdaságra. A kereskedelmi miniszter szerint
A kormány szerint az éves GDP csökkenés 5-7 százalék között alakul majd a korábbi 4-7 százalékos előrejelzés helyett. A szállítás és turizmus szektora sosem csökkent még akkora mértékben, mint most, hosszú évek növekedését eltörölve.
A kereskedelmi miniszter szerint az elmúlt két-három év növekedése teljesen eltűnt. Szezonálisan kiigazított alapon a második negyedévben 42,9 százalékkal csökkent a GDP az előző három hónaphoz képest, amely magasabb, mint a kormány által várt 41,2 százalék.
A Monetáris Hatóság lazított a monetáris politikán márciusban és a kormány is 72 milliárd dolláros mentőcsomaggal próbálta enyhíteni a koronavírus hatásait.
Szingapúr az egyik leginkább nyitott gazdaság a világon, így az export meghatározó az országban és ez a globális kereskedelemben tapasztalható akadozás miatt még nagyobb veszélybe sodorhatja az ország gazdaságát.
(Borítókép: MTI)