Nem mindenhol érdemes enni a karácsonyi vásárokon – a NÉBIH elárulta, mik az aggasztó jelek!
Nyitnak a karácsonyi vásárok: ezekre érdemes figyelni
A mikro-, kis- és középvállalkozások (kkv) támogatására 50 milliárd forintos keretösszeggel kiírt pályázat keretében már június első felében megszülethetnek az első határozatok, mondta az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős államtitkára csütörtök este az M1 aktuális csatornán.
György László kifejtette: a hatékonyságnövelést támogató high-tech és zöld pályázati felhívásra az 5-250 embert foglalkozó vállalkozások jelentkezhetnek. Az államtitkár szerint olyan pályázati konstrukciót állítottak össze, amelynek igénybevételével a vállalkozások hatékonyabb, versenyképesebb, válságállóbb munkahelyeket tudnak teremteni.
A konstrukció abban tér el a többitől, hogy nem kell külön pályázni eszközvásárlásra, energiahatékonysági beruházásokra, digitalizációra vagy képzésre, szakértői szolgáltatások igénybevételére, hanem nagyon tág keretek között kombinálhatják ezeket a lehetőségeket.
A vállalkozásoknak legalább 2 százalékban kell eszközöket vásárolniuk; 50 százalékban költhetik a pénzt energiahatékonysági beruházásra, vagy ingatlanfejlesztésre, digitalizációra, 20 százalékban szakértői szolgáltatásra, képzésre, 10 százalékban forgóeszközökre és 1 százalékban még rezsire is, ismertette az államtitkár.
Az állam 100 forintnyi beruházáshoz 70 forint támogatást ad. Ráadásul, ez a forrás nemcsak a konvergenciarégiókban, hanem az egész országban elérhető a vállalkozások számára, tette hozzá.
A támogatás feltétele, hogy az idei áprilisi foglalkoztatotti létszám 90 százalékát meg kell tartani. Ezt a feltételt azért így állapították meg, hogy ha a hatékonyságnövelő beruházások átmenetileg ahhoz vezetnek, hogy a vállalkozásoknak 10 százaléknyi munkavállalótól meg kell válniuk, erre lehetőséget biztosítsanak, hogy a későbbiekben versenyképesebb, hatékonyabb, termelékenyebb, ezáltal magasabb béreket fizetni képes új munkahelyeket tudjanak teremteni a következő másfél-két-hároméves időtávon, fejtette ki.
Az első pályázatokat május 29-től lehet beadni.
(MTI)
***
A cikk a Pallas Athéné Domeus Educationis Alapítvány támogatásával valósult meg.