Cégük mesterséges intelligenciáját úgy tervezték, hogy a fogyasztók rászokjanak a szórakoztatásra, és működik.
2019. október 21. 19:04
3 p
0
0
9
Mentés
Joshua Phillips
Az pozitív megközelítésű elméleti szakemberek szerint a mesterséges intelligencia bőséget teremt majd az emberiség számára, a kreativitás egy új korszakát hozza el. Úgy gondolják ha több időnk lenne, érdekesebb dolgokkal foglalatoskodnánk; több emberből válna művész, alkotó, költő és mesemondó.
Azonban a valóság ennél sokkal kijózanítóbb. A Netflixes Reed Hastings 2017-ben kijelentette, hogy a társaság fő versenytársa az alvás. Cégük mesterséges intelligenciáját úgy tervezték, hogy a fogyasztók rászokjanak a szórakoztatásra, és működik. Minden esély megvan arra, hogy
a jövőben az emberek nem alkotnak és nem teremtenek többet, egyszerűen csak több szórakozást fogyasztanak.
Ha a szórakozás és a fogyasztás lesz az emberiség fő célja, akkor az emberek olyan selyemgubóvá válnak, amelyben a báb meghalt – a be nem teljesedés megtestesítői lesznek. Viszont ha képesek vagyunk felismerni azokat a dolgokat, amelyek az embereket emberré teszik, akkor a mesterséges intelligencia képes lesz a fejlődésünket támogatni.
***
A cikk a Pallas Athéné Domeus Educationis Alapítvány támogatásával valósult meg.
A Google új mesterséges intelligencia-eszköze mindössze két nap alatt megoldott egy olyan problémát, amin a tudósok egy évtizeden át dolgoztak. Az MI-t a szuperbaktériumok antibiotikum-rezisztenciájának kutatásában tesztelték, amely évente világszerte milliók életét követeli.
Egy Vietnámban élő fiatal magyar filmes szórakozásból mesterséges intelligenciával alkotott meg egy Porsche-reklámot, amivel teljesen új kapukat nyitott meg ebben az iparágban.
Megvan a hivatalos információ a generációkat szórakoztató csapat visszatéréséről, és bizony kezdhetünk aggódni azzal kapcsolatban, hogy milyen formában lép képernyőre a Rejtély Rt.
Az emberi gondolkodás képessége az utóbbi évtizedben látványos hanyatlásnak indult, amit egyre több kutatás igazol. A digitális média térnyerése és a változó információfogyasztási szokásaink állhatnak e megdöbbentő változás hátterében.
Nem is értem, hogy a Tenkes kapitányában, vagy a Négy páncélos meg a kutyában hogyhogy nem volt egy-kettő buznyák. Ezt a hiányt ismerték fel és a Hunyadi filmbe már ez lett volna a fő motívum.. tényleg, hogy áll Kócos története?