Hat fantasztikus könyv, amit nem hagynánk ki februárban
2017. február 02. 09:52
Debütál egy alternatív Londonokat felvonultató fantasy-trilógia, Neil Gaiman elhozza nekünk a szenvedélyes északi isteneket, fantasy-sorozatba vág bele a Fumax, katonai sci-fit folytat a Gabo SFF, Kasztovszky Bélára emlékezik a Galaktika: ilyen lesz a február a fantasztikummal foglalkozó hazai kiadóknál.
2017. február 02. 09:52
p
0
0
2
Mentés
Lassan vége a karácsony utáni, év eleji holtszezonnak: februárban már több kiadó is izgalmas megjelenésekkel készül a fantasztikum területén. Öt kiadótól hat könyvet, még pontosabban két sci-fi- és négy fantasy-kötetet ajánlunk.
*
V. E. Schwab: Egy sötétebb mágia (Ventus Libro)
Külföldön most ér véget a harmadi kötettel V. E. Schwab alternatív Londonokat felvillantó fantasy-trilógiája, nálunk viszont még csak most kezdődik a Ventus Libronál. Mutatjuk a felütést a fülszövegből: „Kell az utolsó utazók egyike – varázsló a párhuzamos világok, mágikus városok közti átkelés ritka képességével. Szürke Londonban, a koszos és unalmas, minden mágia híján való birodalomban az őrült III. György uralkodik, míg Vörös Londonban, ahol Kell is felnőtt a trónörökös, Rhy Maresh mellett, tisztelik az életet és a mágiát. Fehér Londonban pusztító harc folyik a mágia birtoklásáért. És egyszer, valamikor létezett Fekete London is, amelyről senki sem beszél.”
Neil Gaiman: Északi mitológia (Agave Könyvek)
Világpremier: a külföldi megjelenéssel együtt hozza el az Agave Könyvek Neil Gaiman új regényét, amelyben az északi mitológia világát dolgozta fel. Ezt írta a kiadó a könyvről: „A regény mesteri és szellemes prózája kiemeli az istenek versengő énjét, megmutatja hajlamukat arra, hogy átverjenek másokat, és őket is átverjék, valamint megismerteti az olvasót azzal a tulajdonságukkal, hogy a szenvedélyt mindig hagyják felülkerekedni a józan eszükön.”
Sebastien de Castell: Az áruló pengéje (Fumax)
Új fantasy-sorozatba vág bele a Fumax, mutatjuk, miről szól: „Tristia királya halott. Egykor az országot törvénytudó elit harcosok, az uralkodó Öregkabátosai járták, hogy fenntartsák a rendet, amíg szélnek nem eresztették őket. Falcio Val Mond és két vándorbíró társa, Kest és Brasti ezekben a zűrzavaros időkben testőrként biztosítanak kíséretet egy nemes úr számára, aki viszont nem hajlandó kifizetni őket. Már csak akkor lehetne rosszabb a helyzet, ha megbízójuk holtan feküdne a padlón, miközben a tettes a gyanút rájuk terelő bizonyítékokat helyezne el a gyilkosság helyszínén. De… várjunk csak! Hiszen pontosan ez is történik!.”
Jack Campbell: Vakmerő (Gabo SFF)
Folytatódik Jack Campbell katonai sci-fije a Gabo SFF-nél, aminek az első részét tavaly mi is olvastuk. Vajon ki tudja vezetni a flottát a csapdából „Black Jack” Geary? Ahogy nézzük, bejött az, amit arról jósoltunk, hogy biztos lesz a folytatásban zendülés is: „A Szövetség már egy évszázada vívja háborúját a Szindikátus Világokkal szemben. Flottája csapdába esett az ellenséges terület szívében, és John »Black Jack« Geary flottakapitányra hárult a feladat, hogy a hajóit visszavezesse a biztonságba. Az út azonban hosszú és veszedelmekkel teli, és a flottát nem csupán a szindikátusiak túlereje, de egy belső lázadás is fenyegeti.”
Kasztovszky Béla: Álomutazás (Galaktika)
Novelláskötettel emlékezik a tavaly elhunyt Kasztovszky Bélára a Galaktika. Egyelőre nem tudni, mi lesz pontosan a kötetben, de a Grint jegyző szerző kedvelői biztos nem fognak csalódni.
Robert Jackson Bennett: Pengék városa (Agave Könyvek)
Februárban folytatódik Robert Jackson Bennett fantasy-története az Agavénál, aminek az első részét nagyon szerettük: Shara Thivani és Sigrud kettősének kalandja eléggé lekötött minket. A másodikról ezt írják a kiadó blogján: „Turjin Mulaghesh kormányzó ezúttal a főszereplő, és az isteni városok egy új helyszínén - Vúrtyavasztánban - bontakozik ki ezúttal egy fergeteges történet, ami persze megint több mint elsőre látszik.”
*
Havi ajánlóinkat itt lehet megnézni többi listánkkal együtt. Kövess minket a Molyon és a Facebookon is, ha semmiről sem szeretnél lemaradni!
A regény több mint 60, a filmes adaptáció pedig közel 30 éves, de a világpusztító bogarak története ma is van olyan népszerű, hogy milliók adják érte az életüket.
Nem gond, ha előbb-utóbb elpusztítjuk magunkat, a fontos az, hogy a bürokrácia működjön, a férfi lehessen nő, az ember pedig robot. Kafka vajon milyen novellákat írna ma?
Hetedik alkalommal startol el a héten a Budapesti Klasszikus Film Maraton; a restaurált filmek nemzetközi fesztiválján ezúttal a sci-fi is kiemelt szerepet kap. A múlt jövője című szekcióról és a műfaj hazai kezdeteiről Kurutz Mártont, a Magyar Nemzeti Filmarchívum gyűjteményi és kutatási vezetőjét kérdeztük.