Ennél rosszabb hírt nem is kaphatott volna Magyar Péter: így áll most a Tisza Párt

A Tisza elnöke nem találja azt az eszközt, amivel pártja kitörhetne előző évi gödréből.

Különleges légi járművet mutattak be a Pennsylvania Egyetemen. A világ legkisebb önrepülő szerkezete idővel drónok konkurenciája is lehet.
A Pennsylvania Egyetem moduláris robotika laborja (ModLab) két év fejlesztés után a napokban mutatta be Piccolissimot, a világ legkisebb, részben 3D nyomtatással készült önrepülő járművét.
A névadó Matthew Piccoli és Mark Yim 2014-es tanulmányban vizsgálták az egyetlen motorral vagy aktuátorral működő mikroméretű légi jármű lehetőségét, hogy a levegőben megőrizze úgynevezett passzív stabilitását.

Most bebizonyosodott, hogy működik az elképzelés.
Kereskedelmi hasznosulását illetően, Piccolissimo kis mérete miatt lehet drónok és kvadrokopterek alternatívája – kevésbé zavar személyeket, tárgyakat, alkalmasint más légi járműveket.