Március 10-e és 31-e között kell benyújtani a kérelmet
A sajtóközleményből kiderül, hogy az új telepítési engedély iránti kérelmet március 10. és március 31. között lehet benyújtani a területileg illetékes hegybíróhoz, amihez a formanyomtatvány szintén a hegybíróknál érhető el. Az így keletkező új telepítési engedélyt minden esetben 3 évig használhatják fel a hegyközségi tagok.
Abban az esetben, ha a hegyközségi tagok által igényelt összes területnagyság meghaladja a 648 hektárt, akkor a kérelmekben szereplő területnagyságok arányosan csökkentésre kerülnek. 50%-os vagy annál nagyobb mértékű csökkenés esetén a hegyközségi tagok minden jogkövetkezmény nélkül visszavonhatják kérelmüket. Ha a kérelmek alapján az összesített terület nagysága nem haladja meg a 648 hektárt, a hegyközségi tagok április 20-ig megkapják az új telepítési engedélyüket.
Fontos tudnivaló továbbá, hogy amennyiben az új telepítést az engedély érvényességi idején belül nem végzi el a szőlőtermelő hegyközségi tag, úgy a közösségi szabályozás szerint két naptári éven belül nem nyújthat be új telepítési engedély iránti kérelmet a termelő.