A Microsoft nagy jövőt lát digitális asszisztense üzleti intelligencia megoldásokban való felhasználásában.
2015. december 03. 13:22
p
0
0
0
Mentés
Úgy tűnik a Microsoft a Cortana-ban nagy jövőt lát, hiszen nem ragad meg az egyszeri digitális asszisztensi feladatoknál, hanem komoly üzleti segédeszközzé szeretnék felturbózni.Manapság már szinte mindennap hallani, hogy mesterséges intelligenciák szíve dobog megannyi megoldásban, gondoltak egy merészet és a Power BI üzleti intelligencia megoldásukba is belerakták a Cortana-t. Ezen túl a programban nem csak írott, hanem beszélt kereséseket is lehet folytatni, de a legmarkánsabban úgy jelenik meg, ha egy-egy adatbázis lekérdezése során pl. utasítjuk a Cortana-t, hogy jelenítse meg a negyedéves eredményeinket, vagy rajzoljon egy grafikont a keresett termék jellemzői lapján az aktuális hónapra.
Mivel a Cortana hozzáfér a Power BI adatbázisaihoz, remekül alkalmas erre a feladatra nemcsak prezentációk során, de a hétköznapi munkavégzés közben is, mint virtuális munkatárs. Jelenleg csak a Windows 10 1511-es frissítésével működik a „beszélő üzleti intelligencia”. A Microsoft egyébként a Cortana-t más csomagolásban is ajánlja üzleti célokra, a Cortana Analytics viszont inkább a gépi tanulás és az automatizációt igénylő üzleti feladatokra lett kihegyezve, mint a mindentudó digitális titkárnőjére. Nyilván a redmondiak számára is az a fontos az élet minden területén el tudják adni a terméküket.
Az amerikai kormányzat támogatásával az MI fejlesztését olyan irányba vihetik el, hogy az a legtöbb ember számára hasznosulhat, és maximalizálhatja a hozzáférést a mesterséges intelligenciához.
Úgy tűnik, hiába próbálta meg az USA monopolizálni a mesterséges intelligenciát (MI), a kínai innováció megtalálta a megoldást. Fiatal kínai kutatók olyan MI-modellel léptek a piacra, amellyel pár hétre csökkentették többéves lemaradásukat az amerikai társaik technológiai előnyétől.
A brit kormány és a Munkáspárt új mesterségesintelligencia-stratégiája komoly aggodalmakat kelt a kreatívszektorban. Neves írók, köztük Richard Osman és Kate Mosse hevesen tiltakoznak a művészeti alkotások engedély nélküli felhasználása ellen. A készülő szabályozás alapjaiban változtathatja meg a szerzői jogok védelmének rendszerét Nagy-Britanniában.
George Simion reakciójában azt írta: „a hatalom honatyái” gúnyt űznek a parlamenti procedúrákból, és azzal fenyegette őket, hogy hamarosan üt az ő órájuk”.
p
0
0
3
Hírlevél-feliratkozás
Ne maradjon le a Mandiner cikkeiről, iratkozzon fel hírlevelünkre! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és elküldjük Önnek a nap legfontosabb híreit.
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!