Vért ivott és felesküdött a jobboldal ellen a spanyol miniszterelnök

2026. április 18. 22:25

„Móresre tanítjuk azokat, akik azt hiszik, hogy teljesen érinthetetlenek” – jelezte.

2026. április 18. 22:25
null

Pedro Sanchez spanyol miniszterelnök egy nemzetközi nagygyűlést hívott össze Barcelonában, ahol a világ baloldali krémjével azt ígérte, móresre neveli Donald Trumpot és a jobboldalt. Mint fogalmazott, le fogja gyűrni a nemzetközi rend lebontásán fáradozó szélsőjobboldali erőket. A Globális Progresszív Mobilizáció névre elkeresztelt konferencián felszólalva a spanyol vezető az eseményt egy összehangolt nemzetközi ellencsapásnak nevezte az általa „globalizált szélsőjobboldali mozgalomként” leírt jelenséggel szemben.

Ezt is ajánljuk a témában

Sanchez szerint a baloldalnak választ kell adnia a fejleményekre, legnagyobb ellensége Donald Trump, mivel szerint az amerikai elnök által kivetett vámok és a közel-keleti konfliktus okolható a multilaterális intézmények meggyengüléséért. 

Miközben Ön ezt olvassa, valaki máshol már kattintott erre:

Vereség után: megszólal a Fidesz kampányfőnöke | REAKCIÓ Orbán Balázzsal (VIDEÓ)

Vereség után: megszólal a Fidesz kampányfőnöke | REAKCIÓ Orbán Balázzsal (VIDEÓ)
Tovább a cikkhezchevron

Móresre tanítjuk azokat, akik azt hiszik, hogy teljesen érinthetetlenek”

– tette hozzá a spanyol miniszterelnök, aki szerint a progresszív kormányok, mint általa vezetett, azon fáradozik, hogy helyre tegyek az elitet. Szavai szerint a szélsőjobboldal „nemzetközi szinten szerveződik”.

A barcelonai eseményen közel hatezer baloldalhoz köthető politikus, elemző és aktivista vett részt. A találkozó az állam- és kormányfők szokatlanul széles körét vonzotta, köztük volt Luiz Inácio Lula da Silva brazil elnök, Cyril Ramaphosa dél-afrikai elnök és Gustavo Petro kolumbiai elnök is.

Nyitókép: Yoan VALAT / POOL / AFP

 

Összesen 15 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
patópál
2026. április 19. 00:03
"Móresre tanítjuk azokat, akik azt hiszik, hogy teljesen érinthetetlenek" Ursula SMS-eit megtalálták már?
Válasz erre
1
0
Vata Aripeit
2026. április 18. 23:52
Nagy csata készül. Nem a fegyverek , hanem az emebrek lelke fog dönteni. Már ha még maradt vmi, vagy üres mint a zsírosbödön
Válasz erre
1
0
Náthás hal
2026. április 18. 23:43
Valami nem Franco most spanyolban.
Válasz erre
3
0
Salitis
2026. április 18. 23:39
Lehet, Trumpnak sem Grönlandért kellene pedálozni, hanem az ilyen köcsögök bolsevikoknak elmagyarázni merre van az arra van
Válasz erre
0
0
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!