Ursula von der Leyen összerezzent: ilyen határozottan még sosem állt ki Fico Orbán mellett, sistergős választ küldött az Európai Bizottságnak

2026. március 31. 05:50

A szlovák kormányfő szerint az Európai Bizottság kettős mércéje már nyíltan Közép-Európa ellen dolgozik.

2026. március 31. 05:50
null

Az Európai Bizottság kettős mércét alkalmaz, Ukrajnát részesíti előnyben az európai uniós tagállamok kárára, Ursula von der Leyen európai bizottsági elnök pedig megegyezhetett Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel abban, hogy az uniós vizsgálócsoportnak nem engedik meg a Barátság kőolajvezeték állapotának helyszíni vizsgálatát - jelentette ki Robert Fico szlovák miniszterelnök Pozsonyban hétfőn.

Ezt is ajánljuk a témában

Ezt is ajánljuk a témában

Robert Fico ezekkel a szavakkal az Európai Bizottság Pozsonynak küldött hivatalos levelére reagált, amelyben a Szlovákia által a dízelüzemanyagra bevezetett korlátozások, konkrétan a külföldiek számára érvényesített külön árszabás visszavonását követeli.

Miközben Ön ezt olvassa, valaki máshol már kattintott erre:

A legerősebb bizonyíték: ezért nyilvánvalóan „tévedés” a Medián 23 százalékos Tisza-előnye

A legerősebb bizonyíték: ezért nyilvánvalóan „tévedés” a Medián 23 százalékos Tisza-előnye
Tovább a cikkhezchevron

A szlovák miniszterelnök azt, hogy a brüsszeli bizottság magának tulajdonítja a jogot, hogy Pozsony intézkedését visszájára fordítsa, felháborítónak nevezte és rámutatott:

 a bizottság kettős mércét alkalmaz, és egyértelmű példáját adta annak, hogy Ukrajna érdekeit részesíti előnyben egy uniós tagállam kárára.

Ezt is ajánljuk a témában

Ez Szlovákia és Magyarország, de egész Közép-Európa gazdasági érdekeinek megkárosítása, mert ha a Barátság kőolajvezeték működne, nem lennének ilyen problémáink”

 – emelte ki Robert Fico, akinek szavait a TASR szlovák közszolgálati hírügynökség is idézte. A szlovák miniszterelnök bírálta Ursula von der Leyent amiatt is, hogy nem képes rákényszeríteni Zelenszkijt arra, hogy megengedje az uniós vizsgálócsoportnak, hogy helyszínen vizsgálja meg a Barátság kőolajvezeték állapotát.

Már tényleg senki sem veszi önt komolyan, hogyhogy nem képes elintézni azt sem, hogy a vizsgálócsoport három vagy négy embere odamehessen megnézni a kőolajvezetéket? Vagy szándékosan, Zelenszkij elnökkel való megegyezés alapján csinálja ezt? Én kimondom: meggyőződésem, hogy megegyezett Zelenszkij elnökkel ebben az eljárásban”

 – hangsúlyozta Robert Fico, aki bírálta azt is, hogy az Ukrajnába küldött uniós vizsgálócsoportban nincs képviselve sem Szlovákia, sem Magyarország, tehát a fennálló helyzetben leginkább érintett tagállamok.

A szlovák miniszterelnök hangot adott azon nézetének is, hogy az Európai Bizottság az ügyben tanúsított hozzáállásával a szlovákiai politikai küzdelmet is befolyásolni igyekszik, arra számítva, hogy egy olyan helyzetet teremthet, amely árthat a jelenlegi kormánynak a jövőre esedékes választások előtt.

Ha az Európai Bizottság arra számít, hogy olyan gazdasági és szociális helyzetet tud teremteni Szlovákiában, amely megkárosíthatná ezt a kormányt a következő választások előtt, akkor tudniuk kell, hogy természetesen védekezni fogunk egy ilyen elképzeléssel szemben, és mindent megteszünk azért, hogy ez ne így legyen” – szögezte le Robert Fico. Hozzátette: 

a pozsonyi kormány nem fog egyetérteni Ukrajna gyorsított uniós csatlakozásával sem.

A Barátság kőolajvezeték leállítása miatt Szlovákiában februárban kőolaj-szükséghelyzetet, illetve néhány hete a dízelüzemanyagra vonatkozó korlátozásokat is be kellett bevezetni.

(MTI)

Nyitókép forrása: Alex Brandon / POOL / AFP

Miközben Ön ezt olvassa, valaki máshol már kattintott erre:

Ott vannak az ukránok a Tiszában, a Tisza eltörölné a védett benzinárat – itt az új Mesterterv

Ott vannak az ukránok a Tiszában, a Tisza eltörölné a védett benzinárat – itt az új Mesterterv
Tovább a cikkhezchevron

Összesen 2 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
balbako_
2026. március 31. 06:49
Itt az a kérdés, hogy Európa népeit meddig lehet hülyének nézni? Meddig tudja az EU a hülye ábrándjaival szipolyozni a saját polgárait? Mikor jönnek rá hogy rohannak a szakadék felé? A migráció felpörgetése és az Ukrajnának szánt pénzek miatt a kontinens eladósítása sokak szemét felnyitja. Büszkék lehetünk arra, hogy a jó példát Orbán Viktor Magyarországa nyújtja és nemcsak Európa hanem a világ számára is, mert a migráció ellenes lépéseinket D. Trump amerikai elnök is elismeri.
Válasz erre
3
0
ricsi1975
2026. március 31. 06:02
Teljesen egyértelmű, hogy mi folyik itt. ( orosz olaj az biztos nem ). Ha a barátságon keresztül jönne olaj akkor a magyarok meg a szlovákok fele annyiért tankolhatnának most, mint a többi eu-s balfasz. Na ezt nemigen engedhetik meg maguknak. Akkora kudarc lenne a nyugatiaknak, akkora arcvesztés, hogy el kellene bujdokolniuk szégyenükben. Hát ezért nem mehet oda a vizsgálóbizottság. Ki kell lépni az eu-ból, és a hasonszőrüekkel kell egy új szövetséget alkotni.
Válasz erre
11
0
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!