Szárnyal a demokrácia Németországban: egyetlen néző miatt ítélték el a Magyarországon vitázó politikust

Saskia Ludwig nem hagyta annyiban az ügyet.

Már a pártból is kizárnák a CDU-s politikust, csak azért, mert az MCC Feszten részt vett egy panelbeszélgetésen, amin a közönség soraiban ott ült az AfD vezetője.
Jakob Blasel, a német Zöldek ifjúsági szervezetének társelnöke élesen bírálta Saskia Ludwig CDU-s képviselőt, amiért részt vett az MCC Feszten, ahol Alice Weidel, az AfD frakcióvezetője és Orbán Viktor magyar miniszterelnök is jelen voltak – írja a Berliner Zeitung.
Blasel Ludwig kizárását követeli, mondván, a CDU/CSU hitelessége és a „fasizmustól való elhatárolódás” forog kockán. A CDU frakció szóvivője szerint Ludwig nem tudott Weidel részvételéről, de Blasel ezt nem tartja elfogadható magyarázatnak.
Weidel egyébként csupán nézőként, a közönség soraiban ülve vett részt Ludwigék panelbeszélgetésén, ám a Die Welt „oknyomozása” szerint kezet fogtak, sőt, még váltottak is néhány szót.
Ezt is ajánljuk a témában
Saskia Ludwig nem hagyta annyiban az ügyet.
Nyitókép: MCC/Lang Péter
***
A cikket Magyarország megújult médiafigyelője, az OBSERVER szemlézte a mandiner.hu számára.